BU ŞEHİRDE HİÇ KİMSENİN AÇ VE AÇIKTA KALMASINA MÜSAADE ETMEYELİM

Bu haber 15 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

 Yıldızkaya, “ Bu süreç aynı zamanda ekonomik anlamda da bir takım zorluklar getirdi. Pandemi birçok alışkanlıklarımız değiştirdi. Birçok yaşam şartlarımı o sıcak ilişkilerimizi değiştirdi. Tabii biz Polatlı Belediyesi olarak her yıl yapmış olduğumuz ihtiyaç sahiplerine olan sosyal yardım bütçemizi 2020 yılında arttırdık. Gerek gıda paketleri dağıtımında, gerek hilal kart adını verdiğimiz, aslında biz gıda paket yardımını bırakmıştık. Hilal kart ile ulaştırıyorduk. Ama bu süreçte tekrar geri dönerek hem hilal kartı hem gıda paketlerini, sıcak yemek dağıtımlarını arttırdık. Özellikle bu 65 Yaş üstü evde yalnız yaşayan bireylerin gelirlerine bakmazsınız imkanları olup olmadıklarını aramaksızın kısıtlama dönemlerinde bu insanlarımıza her gün binlerce insana sıcak yemeklerimizi ulaştırdık. Tabii Gönlümüz ister ki ekonomik sıkıntı yaşanmasın aç açıkta kalmasın. Bu şehir de bir kişi bile aç ve açıktaysa, bir çocukta yatağına aç giriyorsa şahsen biz bu olaydan kendimizi sorumlu hissederiz. İmkanlarımız dahilinde herkese, koşmaya, ulaşmaya elimizi uzatmaya, onlarla imkanlarımızı paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Bu süreçte malum kış günleri geldi. Şuanda da belki bizim ulaşamadığımız bu şehirde hakikaten aç ve açıkta olan insanlar varsa, ihtiyaç sahipleri varsa Buradan sesleniyorum; Bütün kamuoyuna basın aracılığı ile sesleniyorum Lütfen! Bize bildiriniz. Biz bilinen herkese ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Tabii bizim elimizde envanterimiz var ama bilemediklerimiz, ulaşamadıklarımız vardır. Bunun için istihram ediyorum Lütfen, bize bildiriniz bu şehirde hiç kimsenin aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyelim. Zaten böyle bir şey olurda bildirilmezse bu bir vebalde bunu bilip de söylemeyenlerin olur. Tabii ki Belediyeler birçok projeler yapar. Mimari projeler yapar. Devasa tesisler yapar: Parklar, bahçeler, yollar yapar ama bu şehirde insanlar mutsuzsa, insanlar hakikaten açsa ihtiyaçları vara ve buna da ilgisizse bence o belediye çok başarılı bir belediye sayılmaz. O sosyal tesisler ve diğer hizmetlerin hemen hemen tamamı bizim asli görevimiz zaten bunları yapmak durumundayızdır. Buradan ben bunu da özellikle belirtmek istedim.”

 İŞSİZLİK İLE İLGİLİ MÜCADELEMİZ 2021’DE VE 2022’DE DEVAM EDECEK

Yıldızkaya, “İşsizlikte önemli bir sorun. Özellikle Türkiye’de genç ve eğitimli işsizler ordusu var. Çocuklarımız, Üniversite okuyorlar okullarını bitiriyorlar tabii ki işe ihtiyaçları var. Bunların hepsini kamuda işe yerleştirmekte mümkün değil zaten. Ama biz biliyorsunuz 2014 yılında bir istihdam merkezi kurmuştuk geçen dönem göreve gelir gelmez. Geçen dönemden itibaren 10 binden faza vatandaşımıza, kardeşimize, evladımıza hizmet götürmüş. Onların işe yerleşmelerine vesile olduk. Bakın biz iş vermedik ama işe yerleşmelerine vesile olduk. Aracılık ettik. Burada ki fedakar arkadaşlarımızın gayretleri ve çalışmalarıyla kendi araçlarımızla bu insanları önce talepleri topladık, daha sonra işveren talepleriyle bunları buluşturmaya çalıştık. Geçen sene bin 527 kardeşimize Polatlı açısından söylüyorum işe yerleşmesine biz vesile olduk. Ben bu durumu çok önemli ve kıymetli buluyorum ve bugün birçok belediye bunu örnek alarak benzer çalışmalar yürütüyorlar. Tabii ki Gönlümüz isterdi ki herkes işinde gücünde olsun, işsizlik hiç olmasın. Ama ülkemizin gerçeği bu konuya da biz elimizden geldiği kadar destek ve katkı verdiğimizi düşünüyoruz. Bu çalışmalar devam edecek. 2021’de ve 2022’de devam edecek inşallah işsizlik ile ilgili mücadelemiz, savaşımız Polatlı Belediyesinin imkanları ve konseptleri doğrultusunda devam edecek. Biz bir fabrika değiliz, fabrika açmıyoruz ama işverenlerle işçileri buluşturarak onların evlerine ekmek götürmelerine vesile oluyoruz. Biz ekmek falan vermiyoruz, dolayısıyla ben bu hizmeti de çok değerli ve anlamlı buldum özellikle belirtmek isterim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.