Bu Hilal Bu Günler İçin Var!

Bu haber 28 Nisan 2020 saat 9:53 'de eklendi.

Mübarek Ramazan ayına girilmesiyle birlikte İç İşleri Bakanlığınca ilan edilen ve Polatlı’da da uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında Türk Kızılayı sahalarda bulunarak vatandaşları yalnız bırakmadı.

ÇOCUKLARIN BAYRAMLARI KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sokağa çıkma yasağının ilk gününün denk gelmesi nedeniyle Türk Kızılay Derneği Polatlı Kaymakamlığı önderliğinde ilçede bulunan yetim ve öksüz çocukların bayramlarını kutladı. Yönetim kurulundan ve gönüllülerden oluşan ekiplerle çocukları evlerinde ziyaret eden Türk Kızılay ekibi hediyeler, balonlar ve Türk bayrakları eşliğinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan’ı yetim ve öksüz çocukları sevindirerek kutladı. Ayrıca o gün doğum günü olan bir çocuğun doğum gününü de doğum günü pastası ile sürpriz yaparak kutladı. Yine Vefa Sosyal Destek Grubu üyelerinden bir bekçi de doğum günü Kaymakam Mahmut Nedim Tuncer, Türk Kızılay Dernek Başkanı Bünyamin Ateş ve yönetimi tarafından kutlandı.

30 İHTİYAÇ SAHİBİNE GIDA KOLİSİ TESLİMİ YAPILDI

Aynı gün 11 ayın sultanı Ramazan ayının arifesine de denk gelmesi nedeniyle önceden belirlenen 30 ihtiyaç sahibine gıda kolisi teslimi adreslerine yapıldı. Daha sonra Ramazan’ın ilk 3 günü Türk Kızılay Derneği Polatlı’nın merkezi tüm mahallelerine günde 4 bin toplamda 12 bin pide dağıtımı gerçekleştirdi.

“DERNEĞİN KAPISI HERKESE AÇIK”

Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi; “Türkiye genelinde Genel Başkanımız Sayın Kerem Kınık’ın talimatları ile gerçekleştirilen bu etkinlikte Kızlayımızın şubesi olan her ilçede sokağa çıkmanın yasak olduğu bu günlerde ilk oruçların ilk pideleri Kızılay’dan sloganı ile pide dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Tüm dünyanın ve bununla birlikte ülkemizin sınandığı COVİD-19 salgını nedeni ile dün veren el tarafındakiler bugün ne yazık ki alan el tarafına geçme durumunda kalmışlardır. Ve birçok insanımızda alan el olmayı kabul edememekte yâda kendine yakıştıramamakta ya da gururuna yedirememektedir. Türk Kızılay Derneği daha önce de birçok kez ikrar ettiğimiz gibi, insanoğlunun en zor anında yanında olma şiarı ile hareket etmektedir. Dün yardım yapmak için zekat vermek için muhtaç aile araştıran bir çok esnafımız, meslek gruplarımız neredeyse 2 aylık bir süreçte siftah dahi yapamamakta. Ama bu esnafımızın varsa kredisi, elektriği, suyu, düzenli ödemeleri, mecburi masrafları devam etmekte. Dolayısı ile mağduriyet zenginliğe fakirliğe bağlı bir durum değildir. Günümüz kimin mağdur olup kimin olmadığını ayırmanın zor olduğu zamandır. Bu konu ile ilgili ilerleyen günlerde de çalışmalarımız olacak fakat başlangıç olarak, zengin mahallesi, fakir mahallesi, varlıklısı yoksulu ayırt etmeksizin Polatlı’mızın merkezi tüm mahallelerinde ramazan pidesi dağıtımı yaptık. Çok yüce gönüllü bir halka sahibiz. Çaldığımız birçok kapı ikram ettiğimiz pideyi ihtiyacı olmadığından ve daha çok ihtiyacı olana ulaşması adına kabul etmediği gibi, yapılan hizmeti takdir ederek yükün bir kısmını yüklenmek istemişlerdir. Birçok vatandaşımız hem sahadaki ekibimize hem de bizleri arayarak dağıtılan pidelerin ücretinin bir kısmını karşılama teklifinde bulunmuştur. Yapılan bu çalışmaya başka gözlerle bakanlarda tabii ki var. Onlar için denecek tek şey derneğimizi ziyaret ederek Neyi, Niçin, Nasıl yaptığımızı öğrenmeleri ki derneğimizin kapısı tüm halkımıza açıktır.”

51 KİŞİDEN VE 24 ARAÇ İLE HER GÜN 4 BİN TOPLAMDA 12 BİN PİDE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi; “Yaptığımız etkinliğe gelecek olur isek toplamda 51 kişiden ve 24 araçtan oluşan gönüllü ordusu ile her gün 4 bin toplamda 12 bin pide dağıtımı gerçekleştirdik. Yukarıda da belirttiğimiz gibi muhtaçlık durumu gözetilmeksizin yapılan bu organizasyonda dağıtılan pidelerin neredeyse hepsinin muhtaçlara ulaştığını gördük. Dağıtım sürecinde katkılarından dolayı Polatlı Karadenizliler Derneği Başkanı Orhan Bozdağ ve yönetimi ile Polatlı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Ömer Sarıboğa ve yönetimine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederiz.”

DERTLER PAYLAŞTIKÇA BİTECEK

Açıklamalarına devam eden Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi; “Planlamamızı yaparken Polatlı’mızın tüm mahallelerine gireceğimizden tek bir fırınla çalışmamız diğer fırınların satışını etkiler, zaten zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde birde fırıncı kardeşlerimizin ekmeklerine mani olmayalım düşüncesi ile tüm mahallelerimizdeki fırınlarımızdan alışveriş yapma kararı aldık. Fakat yine Polatlı halkımızın yüce gönlü ile karşılaştık. Kapısını çaldığımızı fırınlarımızın hepsi bu etkinliğimize destek vermiş bizlere pideleri sembolik rakamlarla temin ederek tüm Polatlı halkına selamlarını iletmemizi söylemişlerdir. Bu noktada da desteklerinden ötürü; Altın Ekmek Fırını, Hilal Ekmek Fırın, Reba Unlu Mamüller Ekmek Fırını, Öz Trabzon Ekmek Fırını, Zafer Ekmek Fırını, Eskişehir Ekmek Fırını, Yusuf Ateş Ekmek Fırını, İbiş Ateş Ekmek Fırınına teşekkürlerimizi iletiriz. Son söz Dertler Paylaştıkça Bitecek, Yeter ki İnan Buna, Bu Hilal Bu Günler İçin Var” sözlerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.