İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "BOZDOĞAN-45" operasyonlarında sözde Botan Saha Eyalet Sorumlusu Beritan Amara kod adlı Sultan Dağ ile Zeynep Cûdî kod adlı Zeynep Nibat isimli teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. 

Şehit Yarbay Demirkan son yolcuğuna uğurlandı Şehit Yarbay Demirkan son yolcuğuna uğurlandı

Beritan Amara (K) adlı Sultan Dağ ve Zeynep Cûdî (K) adlı Zeynep Nibat'ın, toplamda 9 eyleme karıştıkları ve 6 güvenlik görevlisini şehit edip 19 güvenlik görevlisini yaraladıkları tespit edildi.

Operasyonlar, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi. Aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ve J-SİHA desteğiyle de operasyonlar yürütüldü.

TOPLAMDA 10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Beritan Amara (K) adlı Sultan Dağ ile Zeynep Cûdî (K) adlı Zeynep Nibat'ın geçmişteki terör eylemleri arasında, Şırnak, Şırnak Merkez, Şırnak Güçlükonak, Mardin Dargeçit ve Şırnak İdil'de düzenlenen saldırılar ve operasyonlarda yer aldıkları belirlendi.

Aynı zamanda bayram tatili süresince Kahraman Jandarma Komandoları tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, toplamda 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ