BORÇ YAPILANDIRMADA SON TARİH 31 AĞUSTOS!

Bu haber 26 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapılandırma imkanı devam ediyor. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki Kanun” kapsamında mükellefler, 30 Nisan 2021 tarihinden önceki dönemlere ait vergi borçları ve diğer cezalarını yapılandırabiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından vergi ve diğer konularda borcu olan vatandaşlar için yapılandırma imkanı 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Borçların ödenmesi noktasında vatandaşa yapılandırma ile ödeme kolaylığı sunulurken yapılandırma başvurusunda da Belediye tarafından online işlemlerle kolaylık sunuluyor.

YAPILANDIRMADA SON BİR HAFTA

Resmi gazetede yayınlanan karar ile Büyükşehir Belediyesine borçlarını yapılandırarak ödeyebilecek olan vatandaşlar 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuruda bulunabiliyor. Mükellefler  yapılandırma başvurularını “https://yapilandirma.ankara.bel.tr” adresinden online olarak ya da Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı bankosuna giderek yapabilecek. Su ve atık su borçlarının yapılandırılması için ise mükelleflerin ASKİ Genel Müdürlüğüne bizzat başvuru yapması gerekirken, vatandaşlar ayrıca “(0312) 507 14 75, 507 27 49, 507 14 94 ya da 507 27 86” numaralı telefonları arayarak da bilgi alabilecek.

YAPILANDIRMADA TAKSİT VE İNDİRİM KOLAYLIĞI

Yapılandırılan ve devam eden borçların yeniden yapılandırılması imkanının getirildiği kanun kapsamında borçlara bağlı gecikme zamları ve faizleri de “Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi” (Yİ-ÜFE) oranında güncellenecek. Taksitli ödeme seçeneğini tercih eden vatandaşlar yapılandırdıkları tutarları 2’şer aylık dönemler ile 6-9-12-18 ay olarak eşit taksitler halinde ödeyebilecek. İlk taksitin zamanında ödenmesi şartıyla ikinci taksit ödeme süresinde geri kalan taksitlerin tamamını ödeyen mükelleflere Yİ-ÜFE oranında hesaplanacak olan tutardan yüzde 50 indirim uygulanacak.

YAPILANDIRMA SAĞLANACAK DİĞER BORÇLAR

7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırma imkanı verilen vergi borçlarının yanı sıra yapılandırılması sağlanacak diğer borçlar şöyle, Harcamalara katılım payları, ecrimisil, idari para cezaları ve bunlara bağlı gecikme faizi, gecikme zammı gibi borçlar, Katı atık ücreti ve bunlara bağlı diğer borçlar, ASKİ’ye ait su, atık su bedeli ve bunlara bağlı faiz, gecikme faizi, gecikme zammı borçları, İlan ve reklam vergisi, Eğlence vergisi, Yangın sigorta vergisi, Harçlar, İşgal harçları.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.