31 Mart yerel seçimleri hızla yaklaşırken partilerin adayları da netlik kazanmaya devam ediyor. Son olarak CHP Silivri Belediye başkan adayı Bora Balcıoğlu hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Bora Balcıoğlu kimdir? CHP Silivri Belediye Başkan adayı Bora Balcıoğlu nereli kaç yaşında? gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar...

Bora Balcıoğlu kimdir?

1980 yılında Silivri'de hayata gözlerini açan, eğitimine de yine bu güzel ilçede devam eden Bora Balcıoğlu, Silivri Piri Mehmet Paşa İlkokulu, Silivri Ortaokulu ve Silivri Lisesi'nde öğrenim gördükten sonra Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Silivri'de ticaretle uğraşmaya başlamıştır. Sivil toplum faaliyetlerine de aktif olarak katılan Bora Balcıoğlu, Silivri Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kurucu yönetim kurulu üyeliğini üstlenmiş, aynı zamanda Silivrispor, Gazitepespor, Seymenspor ve Alibeyspor gibi yerel futbol kulüplerinde oynamıştır. Silivrispor ve Alibeyspor'da yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Silivri Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmıştır. Siyasi arenada da aktif bir rol üstlenen Bora Balcıoğlu, 2009-2014 yılları arasında CHP meclis üyeliği görevini üstlenmiş, 2014-2019 yerel seçimlerinde ise CHP meclis üyeliği ve Siyasi Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2019 yerel seçimlerinde CHP Belediye Başkan Aday adayı olmuş, aynı yılın seçimlerinde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve ilçe belediye meclis üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tolga Savacı Nermin Bezmen yaş farkı kaç? Nermin Bezmen Halil Bezmen'in neyi? Tolga Savacı Nermin Bezmen yaş farkı kaç? Nermin Bezmen Halil Bezmen'in neyi?

Bora Balcıoğlu

Bora Balcıoğlu nereli? 

Bora Balcıoğlu, Silivri'de dünyaya gelmiştir. 

Bora Balcıoğlu kaç yaşında? 

Bora Balcıoğlu, 1980 yılında dünyaya gelmiş olup 44 yaşındadır.