Süper Lig'e çıkmak için Sakaryaspor ile Bodrumspor karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Bodrumspor'un kazanmasının ardından Bodrumspor'un başkanı Fikret Öztürk hakkında arama motorlarında araştırılmalar yapılmaya başlandı. Fikret Öztürk, Gaziantep'in Nizip ilçesinde 1949'da dünyaya gelmiştir. Kendisini serveti ve şirketleri araştırılıyor. Peki, Bodrumspor Başkanı Fikret Öztürk kimdir nerelidir? Fikret Öztürk serveti ve şirketleri

Fikret Öztürk kimdir?

Nizip'te doğan Fikret Öztürk, 1949 yılında doğdu. Nizip İlkokulu'ndan mezun olduktan sonra yatılı okul sınavına girerek Haruniye İlkokulu'na kaydoldu. Okuldaki eğitimini başarıyla tamamlayarak İzmir Bornova Yüksek Öğretmen Okulu'na gönderildi. Bir yıl sonra İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu'na transfer oldu. Fizik bölümünü de içeren dört yıllık yüksek öğretmen okulunu üç yıl tamamlayarak Akşehir Öğretmen Okulu'nda fizik öğretmenliğine başladı. Daha sonra Gaziantep Eğitim Enstitüsü, İslahiye Lisesi, Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi ve Mersin Eğitim Enstitüsü'nde çalıştı.

Fikret Öztürk, 1982 yılında öğretmenlik mesleğini bırakarak Mersin'de madeni yağ ve akaryakıt sektörüne girdi. Bu ürünün nasıl kullanılacağını öğrenmek isterseniz Société Anonyme size yepyeni bir ürün sunabilir. 10 yılda Türkiye'nin uluslararası akaryakıt ikmalinde en büyük rakibi haline gelen şirketin kendi bünyesinde 16 akaryakıt istasyonu bulunuyor.

Fikret Öztürk serveti ve şirketleri

1992 yılında İstanbul'a yerleşen Fikret Öztürk, o yıl kendi akaryakıt dağıtım şirketini kurarak Öztürkler Petrol şirketinin adını Opet olarak değiştirdi. Türkiye'nin birçok yerinde istasyon açmıştır. 2002 yılında Opet, Koç Holding Enerji GRubu ile yüzde  50 ortaklık kurmuştur. 2010 yılında depo kapasitesi 1.076.318 metreküp olmuştur.

Perran Kutman'ın ilk eşi Hüseyin Kutman kimdir kaç yaşında öldü? Perran Kutman'ın ilk eşi Hüseyin Kutman kimdir kaç yaşında öldü?

Fikret Öztürk nereli?

Fikret Öztürk aslen Gaziantep Niziplidir.

Kaynak: Haber Merkezi