BİZİM İÇİN KİRACILARIMIZIN TAMAMI EŞİTTİR

Bu haber 09 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Yıldızkaya, “Önerge aynen şu mülkiyeti belediyemize ait kadın girişimcilerimizin kiracısı oldukları işyerlerinin içinde bulunduğumuz covid pandemi nedeni ile sıkıntılı bir süreçten geçmekte olup, cümle düşük iş yerlerinin şimdiye kadar biriken kira borçlarının eşit bedellerinin 2020 kasım ayındaki artışlarının sembolik olarak bin 20 TL olmasının, yine kadın girişimcilerin bulunduğu caddenin aydınlatılmasını güçlendirilmesini öneriyoruz demiş arkadaşlarımız. Ben önergeye saygı duyuyorum bir arkadaşımız yazmış Selami Bey diğerleri de imzalamışlar. Şimdi az önce dediler ya tutarsızlık diye tutarsızlığın daniskası burada var. Bir defa kiracımız kaç tane, 100 den fazla var 200 kiracımız var bizim için kiracımızın bir kısmı farklı bir kısmı farklı olabilir mi, biz kamu değil miyiz, biz belediye değil miyiz, bizim için kiracılarımızın tamamı eşittir.” dedi.

BURADA BİR DÜZEN VAR NİZAM VAR

Yıldızkaya, “On tane kiracıya böyle yirmi tane kiracıya böyle karar alamayız. Böyle bir şey olmaz işte tutarsız dediğiniz budur işte. Az önce sorumda cevap veremedin ya tutarsızlık ne diye mesele bu dur yani böyle bir şey olamaz bizim için hepsi eşittir herkese aynı ölçüden yaklaşılır. Şimdi hem ya kaynak yok şu bu yok diyorsunuz işte kaynağı eksiltmek istiyoruz burada bizim alacaklarımız var tabii ki biz takip ediyoruz kirayı ödeyen var ödeyemeyen var bunlarda hukuk büromuz tarafında takip ediliyor. Alınana alınıyor alınamayan tahliye ediliyor. Burada bir düzen var nizam var.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARI KENDİ DÖNEMİNDE YASANIN EL VERDİĞİ ÖLÇÜDE BORÇLANMALI

Yıldızkaya, “Dün borçlanma dedin ben zaten borçlanmaya her zaman taraf olduğumu söylüyorum belediye başkanları kendi döneminde yasanın el verdiği ölçüde borçlanmalı ama bunun takibi yapılmalı. Elbette ki borçlanmak bize şu kadar para ver harcayalım demek değil zaten bizde böyle talep ettik borçlanmayı geçen sene bu yılın başında biz de talep ettik. Borçlanma belediye binası için talep ettik siz ne yaptınız hayır dediniz, biz borçlanmayı ne için talep etmiştik belediye binası için aynı dünkü olay ortak bir konsensüs yapıldı güzel diyorsunuz değil mi aynı şeyi siz burada kendiniz uygulamıyorsunuz bunu da buradan belirtmek isterim.” dedi.

BİZ EBETTEKİ ŞEHRİN SORUNLARINI BİLİYORUZ

Yıldızkaya “Bu arada kira bile belirtiliyor komisyona önerge değil kirayı bize 1800 liradan bin 200 liraya çıksın falan böyle bir önerge olur mu buna meclis kara verecek buna encümen kara verecek belediyenin ekonomik yapısına bakılacak kiraların durumuna bakılacak bütçeye yükü nedir ona bakılacak ona göre kara verilecek. Ama böyle sanki bin 20 lira olsun gibi öbürleri nolsun yüzde 20 mi artsın öyle olur mu adil olmak lazım ben bunu ısrarla belirtmek istedim. Pazar gün ki toplantı ile iğli biz ebetteki şehrin sorunlarını biliyoruz, sizde biliyorsunuz ben bu şehirde hangi sorunumuz varsa içme suyu en önceki sorunumuz ihalesi başladı, hepsini ifade edeceğim ama sizin özellikle arkadaşlarımız hassaten şunu dile getirin dediği bir şey varsa onu da bizimle paylaşırsanız o önergenizi verdiğiniz sözlü önerge için söylüyorum sizde görüşünüzü alarak orada tekrar gündeme getirebilirim.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.