BİTMEYEN ÇİLEMİZ TRAFİK!

Bu haber 20 Ekim 2021 saat 9:49 'de eklendi.

Özellikle şehir içinde kentleşmeyle ilgili ciddi sorunlar yaşayan Polatlı tek çarşı üzerine planlanmış olması sebebiyle yoğun araç trafiğini kaldıramıyor. Yaşayan canlı nüfus bakımından 100 binin üzerinde bir nüfusa sahip olan ve araç sayısının 100 bini geçtiği belirtilen Polatlı’da trafik çoğu zaman durma noktasına geliyor. Polatlılıların toplu ulaşımı da çok fazla tercih etmemesi özel araçlarıyla şehir merkezine inmesi sebebiyle trafik çilesi günden güne büyüyor.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞUYOR

Polatlı’da özellikle Eti Caddesi ve Ankara Caddesi üzerinde trafikteki parklar, yanlış parklar, yoğun araç sayısı gibi faktörler beraberinde ana arterler üzerinde trafiğin sürekli olarak tıkanmasına sebep oluyor. Trafik polisleri sürekli olarak ana arterler üzerinde park eden araçları kaldırıyor olsa da, Eti Caddesi’nde bir aracın dahi trafiği engellemesi nedeniyle yaşanan tıkanıklıkta trafik durma noktasına geliyor ve onlarca araçlık uzun kuyruklar oluşuyor.

ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASI İSTENİYOR

ASKİ ekipleri tarafından ilçenin birçok noktasında gerçekleştirilen su ve altyapı çalışmaları nedeniyle başta dolmuş güzergahları olmak üzere şehir trafiğinin de akışı değişiyor ve trafikte aksamalar meydana geliyor. ASKİ’nin çalışmaları tamamlandıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından asfalt çalışmaları gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar çalışmaların koordine bir şekilde bir an önce tamamlanarak zaten Polatlı için büyük bir sorun olan trafik çilesinin daha da büyümemesini istiyor.

DÖRYOLDA DA SORUN AYNI

Polatlı’da Dörtyol bölgesinde trafik ışıklarının bozulması ve trafik nedeniyle sürekli sorun ve aksamalar meydana geliyor. Birçok şehre giderken geçiş güzergahı olan ve günde yaklaşık 30 bin aracın geçtiği Polatlı Dörtyolda bu tür aksaklıkların yaşanması ve yol yapım çalışmalarının tamamlanmaması nedeniyle kilometrelerce araç kuyrukları oluşuyor toplu taşıma ve ulaşım sekteye uğruyor.

SORUN BÜYÜYOR BİR EYLEM PLANI ŞART!

Polatlı’da yıllardır devam eden ve hala bir arpa boyu çözüme dair yol alınamayan trafik sorunu giderek büyürken, şehrin yöneticilerini neden hala çalışma yapmadığı ve bir eylem planını hazırlayarak devreye sokmadığı merak ediliyor. Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi, Ankara Büyükşehir belediyesi yetkilileri, sivil toplum kuruluşları, siyasiler, iş dünyasının temsilcileri ve vatandaşlarında dahil edildiği bir eylem planı hayata geçirilmeli ve gün geçtikçe büyüyen bu sorun mutlaka çözüme kavuşmalı.

MECLİSTE GÜNDEME GELDİ

Polatlı’nın bitmeyen çilesi trafik sorunu zaman zaman Polatlı Belediye Meclis toplantısında da dile geldi. Son olarak Haziran ayı belediye meclis toplantısında MHP Polatlı Belediye Meclis Üyesi Tolgahan Genç Belediye meclisinde gündem dışı söz alarak Polatlı’nın en önemli sorunlarından biri olan araç kullanan vatandaşlarında ciddi şikayetleri olduğu konu trafik ve yol problemi konusu hakkında bir takım değerlendirmelerde bulunmuştu. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’da trafik düzenlemesinin Ankara Büyükşehir Belediyesinde olduğunu belirterek trafikte nihai çözümün yeni bir şehir merkezi oluşturmaktan geçtiğini ifade etmişti.

YENİ HİZMET BİNASIYLA TRAFİĞİN HAFİFLETİLMESİ AMAÇLANIYOR

Mevcut belediye binasının gerek konumu gerekte kullanışsız olmasından dolayı hem trafiğe hemde vatandaşın işlerinin uzamasına neden oluyor. Polatlı Belediyesi’nin yeni hizmet binası tamamlanmasının ardından artan araç, nüfus sayısından ve tek çarşı merkezi odaklı olmasından dolayı Polatlı’nın en temel problemlerinden biri olan trafik akışını da hafifletilmesi hedefleniyor. İkinci bir kent merkezi oluşturacak olan dev proje, şehir merkezinin trafik yükünü azaltması bekleniyor. Bu konuyla ilgili bir konuşmasında Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “İnşallah belediye hizmet binamızın ana yol güneyine doğru gitmesi ile de bir nebze trafiğin oraya geçeceğini düşünüyorum orada bir cazibe oluşacağını düşünüyorum.” sözlerine yer vermişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.