MEB'ten tarihi karar! Sınıf anneliği nedir kaldırıldı mı? Sınıf anneliği neden kaldırıldı? MEB'ten tarihi karar! Sınıf anneliği nedir kaldırıldı mı? Sınıf anneliği neden kaldırıldı?

"3600 ek göstergesi ne zaman verilecek?" sorusunun cevabı Ocak ayından bu yana milyonlarca insanın gündeminin en önemli maddesi haline geldi. İşte Birinci derece memurlara 3600 ek gösterge ne zaman verilecek? sorusunun cevabı haberimizde

Birinci derece memurlara 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

"3600 ek göstergesi ne zaman verilecek?" sorusunun cevabı Ocak ayından bu yana milyonlarca insanın gündeminin en önemli maddesi haline geldi. Memur ve emeklilere yönelik zam, 3 Ocak'ta açıklanacak enflasyon verilerine göre belirlenecek. Ayrıca teşvik oranına 3.600 TL'lik gösterge niteliğinde bir artış daha eklenecek. 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi kapsayan 3600 ek gösterge düzenlemesinin getirilmesiyle artış oranı hesaplara yansıyacak. Hem toplu sözleşmelerdeki artış, hem enflasyon farkı hem de 3.600 ek gösterge nedeniyle emekli memurlar 2023 yılı başında zamdan yararlanacak.Temmuz ayı itibarıyla ek göstergelere ilişkin 3.600 düzenleme kabul edildi. Ancak uygulama 15 Ocak 2023'te başlayacak ve bu tarihten itibaren ek gösterge ödemeleri yatırılacak.

Birinci derece memurlar kimlerdir?

Memur kadrolarına atanan bireyler, aynı pozisyonda en az bir yıl daha hizmet verirler. Bu bağlamda, memur kadrolarına atanmış kişilerin, öğrenim düzeylerine göre yükselme fırsatına sahip olabilmeleri için sözleşmeli personel olarak geçirdikleri hizmet süreleri, elde ettikleri derece ve kademelerinin belirlenmesinde dikkate alınır. Ancak bu değerlendirme sırasında, kazanılmış hak aylık derece ve kademelerini aşmamak şartıyla hareket edilir.