Bir Yudum Sevgi filmi televizyon ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor. "Bir Yudum Sevgi," 1984 yılında çekilmiş ve Türk sinemasının önemli yapıtlarından biri olarak kabul edilen bir dram filmidir. Kadir İnanır ve Hale Soygazi'nin başrollerini paylaştığı film, toplumsal sorunlara odaklanarak bir kadının hayat mücadelesini anlatır. Filmin diğer oyuncuları ve kazandığı ödüller hakkında verdiğiniz bilgiler şu şekildedir:

Bir Yudum Sevgi Oyuncuları:

 1. Kadir İnanır - (Cemal)
 2. Hale Soygazi - (Aygül)
 3. Macit Koper
 4. Meral Çetinkaya
 5. Ece Örge
 6. Dursun Ali Sarıoğlu
 7. Tuncay Akça
 8. Serra Yılmaz
 9. Osman Alyanak
 10. Muadelet Tibet
 11. Füsun Demirel
 12. Ülkü Ülker
 13. Nurettin Şen
 14. Ayşegül Uygurer

Bir Yudum Sevgi Filmi Konusu:

Film, Aygül karakterinin hayat mücadelesine odaklanır. Dört çocuğunu işsiz, güçsüz, yardımsız bir kocasının desteği olmadan büyütmeye çalışan Aygül, bir fabrikada çalışmaya başlar. Bu iş, Aygül'ün bilinçlenme sürecini başlatır. Mutsuz evliliğini sonlandırır, çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınır ve fabrikadaki işini bulmasına yardımcı olan bir adamla yakınlaşır. Aygül, söylentilere aldırmadan kendi yolunu seçer.

Ödüller:

Yatık Emine Filmi ne zaman nerede çekildi? Yatık Emine Filmi oyuncuları ve konusu Yatık Emine Filmi ne zaman nerede çekildi? Yatık Emine Filmi oyuncuları ve konusu
 1. En İyi Kadın Oyuncu - Meral Çetinkaya (21. Antalya Film Şenliği-1984)
 2. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Macit Koper (21. Antalya Film Şenliği-1984)
 3. En İyi Müzik - (21. Antalya Film Şenliği-1984)
 4. En İyi Film - (21. Antalya Film Şenliği-1984)
 5. En İyi Yönetmen - (21. Antalya Film Şenliği-1984)

Bu ödüller, filmin kalitesini ve başarılı performanslarını gösteren önemli bir başarıdır.

Bir Yudum Sevgi Filmi Nerede Çekildi?

Bir Yudum Sevgi filmi 1984 yılında İstanbul'un Kağıthane ve Beşiktaş İlçelerinde çekilmiş olup gecekonduların olduğu bölge Kağıthane, İpana Floriud diş macunu üretilen fabrika Eczacıbaşı'nın 4.Levent'te bulunan fabrikada çekildi. Filmde görülen fabrikada bugün Eczacıbaşı'nın plazası bulunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ