Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde, Dünya Astım Günü dolayısıyla Hasta Eğitimi ve Farkındalık Etkinliği düzenlendi. Hastanede düzenlenen etkinlik, büyük ilgi gördü. Türkiye'de astımın artmasında son zamanlarda bir yoğunluk görülmekte. Her yıl mayıs ayının ilk salı günü kutlanan bu özel gün kapsamında düzenlenen etkinlik, "Astımda Eğitim Güç Verir: Bilgi Anahtardır" konusuyla gerçekleşti.

Bilkent Şehir Hastanesi Astım Günü

Etkinliğe, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Eğitim Sorumlusu Profesör Doktor Emine Dibek Mısırlıoğlu, Alerji ve İmmunoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Profesör Doktor Şadan Soyyiğit, Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği Başkanı Profesör Doktor Dilşad Mungan, Çocuk Hastanesinin Başhekimi olan Profesör Doktor Namık Yaşar Özbek ve Koordinatör Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Gülşen Duman Talas başkanlık etti.

Ankara'nın Gizli Hazineleri ve Modern Yüzü Ankara'nın Gizli Hazineleri ve Modern Yüzü

Bilkent Şehir Hastanesi Astımgünü1

MÜZİK DİNLETİSİ KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI 

Profesyonel müzik dinletisiyle renklendirilen etkinlik, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi ve Klasik Gitarist Eren Sualp'in performansıyla dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Etkinlik sonunda, astım tedavisi gören çocukların hazırladığı resimlerin sergilendiği bir sergi açılışı yapıldı ve hastane personeli arasında pasta kesimi gerçekleştirildi. Hastanede düzenlenen bu etkinlik, halk arasında astımın farkındalığını artırılması ve toplumda bilgi paylaşımını teşvik etmeyi amaçlıyor. 

Haber: Tuğba Akkesen