Pursaklar Belediyesi, çocukların bilim ve teknoloji alanında yeteneklerini geliştirmelerini desteklemek amacıyla faaliyet gösteren Bilim Pursaklar Atölyeleri ve Deneyap Atölyeleri'nde eğitim alan öğrencilere keyifli bir mola imkanı tanıdı.

Bilimsel çalışmaların ardından gelen bu mola sırasında Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, öğrencilerin enerjisine ortak oldu. Pursaklar Yaşam Merkezi Sinema Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte, çocuklar sinema keyfi yaşadı.

Sincan’da Vekiller ve Başkanlar’dan yeşil sahada dostluk maçı Sincan’da Vekiller ve Başkanlar’dan yeşil sahada dostluk maçı

Bilim atölyelerinde kısa bir sinema arası

"Deneyap ve Bilim Pursaklar öğrencilerimizin, sinema keyfine ortak"

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, etkinlikle ilgili olarak, "Deneyap ve Bilim Pursaklar öğrencilerimizin, sinema keyfine ortak olduk. Geleceğin Türkiye'sine damga vuracak olan bu genç dehalar, bilimsel çalışmaların yanı sıra çeşitli etkinliklerde bulunarak sosyalleşme fırsatı yakalıyorlar. Hem bilimsel alanlarda faaliyet gösteriyorlar hem de eğlenceli vakit geçiriyorlar. Biz, geleceğin dünyasını şekillendirecek olan bu çocuklarımıza tamamen güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Bilim Pursaklar Atölyeleri ve Deneyap Atölyeleri, çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olurken, onları bilimsel düşünceye teşvik ediyor ve teknolojiyle iç içe bir eğitim deneyimi sunuyor.