Bilgiç: Bence abartmaya gerek var!

Bu haber 19 Haziran 2020 saat 10:04 'de eklendi.

Polatlı Belediye’si tarafından Yenimahalle’de E-90 Karayolu güzergahında dış cephe düzenlemesi yapma için kolları sıvadı. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya iddiaya göre konu ile ilgili mahalle sakinlerinden bazılarını bilgilendirme amacıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantının bitiminde ise Polatlı Belediyesi önünde Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç ve Mahalle sakinleri Başkan Yıldızkaya’ya tepki gösterdi. Toplantı ardından Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç arasında geçen diyaloglar dikkat çekiciydi. Mahalle için verdikleri onca mücadeleye rağmen tüm mahallenin unsurlarını kapsayacak bir toplantı yerine mahalleden sadece bir kesimin davet edilmesini şık bir hareket olmadığını belirten Yenimahalle muhtarı Esra Bilgiç konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Bilgiç; “Mahalle sakinleri ile birlikte yıllardır mücadelesini verdiğimiz imar ve düzenlemesinde geldiğimiz nokta dışı seni yakar içi beni… Ön sırada bulunan daire ve dükkan sahipleri bir bir aranıp toplantıya davet ediliyor. Mahalle Muhtarı aranıp davet edilmeye unutuluyor ne hikmetse. Biz hizmette davet beklemeden gideriz diye gittiğimizde yarım saatte toplantı bitmiş” diyerek önemli ifadelere yer verdi.

BİLGİÇ: ABARTMAYA GEREK VAR

Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç açıklamasına devam ederek; “Bence abartmaya gerek var! Yeni Mahalle de çalışma yapılacakmış Belediye Tarafından. E-90 karayolu üzerinde bulunan dükkan ve binaların dış cephe boya ve güzelleştirmesi yapılacakmış. Mahalle sakinleri ile birlikte yıllardır mücadelesini verdiğimiz imar ve düzenlemesinde geldiğimiz nokta dışı seni yakar içi beni… Ön sırada bulunan daire ve dükkan sahipleri bir bir aranıp toplantıya davet ediliyor. Mahalle Muhtarı aranıp davet edilmeye unutuluyor ne hikmetse. Biz hizmette davet beklemeden gideriz diye gittiğimizde yarım saatte toplantı bitmiş.”

“BİZLER VATANDAŞLAR TARAFINDAN SEÇİLDİK”

Mahallesini temsil ettiğini ifade eden Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç; “Toplantıda Mahalle sakinleri Muhtarı sormalarına rağmen zabıta çağırmadık cevabı vermiş, tüm hak sahiplerini arayan Halkla ilişkiler Birimi Muhtarı çağırmayı unutmuş. Toplantıya Gelen Belediye Başkanım Muhtarın yokluğunu hiç fark etmemiş. Ne kadar acayip geldi bana…. “Geç Kaldınız Muhtarım “ dedi Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya. Bende toplantı saatini tam bilseydim erken gelirdim. Bu gerçekten saygısızlık” dedim. Haddim olduğunu düşünerek. Çünkü her ikimizde seçilmişiz vatandaşlar tarafından. O Polatlı’yı temsil ederken, bende mahallemi temsil ediyorum.”

BİLGİÇ: 6 YILDIR MAHALLEYE MÜCADELE VERİYORUM

“Polatlı ile ilgili bir toplantıya benim Belediye Başkanım çağırılmazsa bana göre saygısızlıktır” diyen Muhtar Bilgiç; “Mahallem ile ilgili yapılan toplantıya da ben çağırılmıyorsam bana göre bu da bir saygısızlıktır. “Bu kadar abartma” dedi Başkan. Ben 6 yıldır bu mahalle için mücadele verip her kapıyı çalıp çözüm arıyorum. Dış cephe güzelleştirmesi ve düzenlemesinden önce mahallenin içi bitti. İnsanlar altında kalacak. Meclis toplantılarında siyaset uğruna Yeni Mahalle İmar revizyonu için siyaset için “RED” oyu verildi. O zaman da keşke bu insanların mağduriyeti göz önünde bulundurulsaydı. Hizmette kalıcı eserler bırakmak önemli bana göre.”

İNSANLAR YENİMAHALLEYE DOĞALGAZ İSTİYOR

Açıklamasına devam eden Yenimahalle Muhtarı Esra Bilgiç; “İnsanlar Yeni Mahalleye doğalgaz istiyor. Burası imarda 1,5 yıla sonuçlanır denilerek denilip doğalgaza onay çıkmıyor. Satışları durduruluyor. 1,5 yıl sonra imar çalışması bitecek yerler için dış cephe boyaması için harcanacak paraya ben açıkçası üzülürüm. İnsanlar her şeyi arayıp bana sorarken, benim çağırılmamış ve bilgilendirilmemiş olmam kadar büyük bir eksiklik olamaz bence.”

BİLGİÇ: ARANMAKTAN UTANIR OLDUK

“İnsanlar her gün beni arıyor, İnsanlar soruyor” diyen Muhtar Bilgiç; “İnsanlar her şeyin hesabını zamanı gelince soruyor. Uyuşturucu, fuhuş, salgın hastalık ne ararsanız var. Emniyet bıkmadı sürekli ihbarlara gelip gerekeni yapmaktan biz aramaktan utanır olduk fuhuş yapılıyor diye. Sağlıkçılar kapı kapı gezip aşı yapmaktan, bilgi vermekten yorulmadı. Biz yoruluyoruz onların çabasını gördükçe.”

“İMAR DÜZENLEMESİ BEKLENİYOR”

İmar düzenlemesini bekleyen vatandaşlara ilişkin açıklama yapan Bilgiç; “İnsanlar İmar düzenlemesi gelecek diye bekle bekle daha fazla dayanamıyor ve arsalarını satmak zorunda kalıyorlar. Alan memnun satan memnun diye düşüneceksiniz ama satan maalesef zorunluluktan satıyor memnuniyetten değil. Yeni Mahalle şimdiye kadar kimseye rant kapısı olmasın diye çok mücadele verdik. Ama haklı olan değil, zengin olan kazanıyormuş maalesef bunu bizde gördük. İstiklal Mahallesine yapılan çok katlı binalar AVM, Şehitlik mahallesinde yeni binalar 1.8 emsalle gökdelen gibi dikiliyor halen. Buralara emsal veriliyor, kat veriliyor, Yeni Mahalle beklesin dursun… Yıllardır Yeni Mahallede her seferinde umutla emsal çıkmasını bekleyen bu insanlar haklarını helal etmiyor bilin istedim. O kadar uğraştık bu insanların hakkını alamadık.. Biz onun için bu Mahalleyi bu kadar abartıyoruz ..Her yere emsal, kat, yeni imar düzenlemesi …Yeni Mahalleye ön sırada bulunan Dış cephe boya ve dükkan önlerini düzenleme çalışması. Arka tarafta oturanlar bakın başınızın çaresine.. Lütfen gelip burada 1 hafta oturun ne demek istediğimi ancak o zaman anlarsınız. Biz bu yüzden bu kadar abartıyoruz. Belki Belediyeye göre sadece dış cephe boyası ve düzenlemesi. İnsanlar ceplerinden para çıkmayacak diye sıcak bakıyorlar. Çünkü binalarının dışını boyatacak paraları yok. Dışı iyi de içine bir bakar mısınız o binaların…Dış cephe güzel diye gelen bakacak bir daha bakacak… İçi ise insanları yakmaya devam edecek. Sadece biraz empati yapın. Tok açın halini anlasın. Beni birçok kime sevmez belki hep doğruları açık açık insanların yüzüne konuştuğum için. Ama ben böyleyim. Kimsenin arkasından konuşup yüzüne gülmem. Hakkımı ve insanların savunurken kavgamı etmesini bildiğim kadar, haklı olanın elini öpmesini ve takdir etmesini de bilirim. Abartmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ta ki Yeni Mahalle Polatlı’mıza yakışır hale gelene kadar” diyerek önemli bilgilendirmelere yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.