Şehrin içinde saklı bir cennet: "Dikmen Vadisi" Şehrin içinde saklı bir cennet: "Dikmen Vadisi"

Başkent Ankara'da bulunan Nata Vega Outlet'in -2. katında yer alan Aqua Vega, Türkiye'nin AVM içindeki en uzun tünel akvaryumu olma ünvanını taşıyor. 23 Nisan 2012'de ziyaretçilere kapılarını açan Aqua Vega, 6000 metrekarelik kapalı alanda 25 farklı akvaryumu barındırıyor. Akvaryum, 5 milyon litre su kapasitesine sahip olmasıyla da dikkatleri çekiyor. 

Aquavega2

12.000 DENİZ CANLISI 

Aqua Vega'da, 98 metrelik tünel boyunca yaklaşık 12.000 deniz canlısı yaşamını sürdürüyor. Köpekbalıkları, Koi balıkları, Napolyon balıkları, Palyaço balıkları gibi birçok farklı türün yanı sıra, orman ve çöl yaşamının fantastik örneklerini sunan Wildlife bölümünde 250'den fazla vahşi canlı yer alıyor.

Aquavega1

SU ALTI DÜNYASINA HEYECANLI YOLCULUK 

Ankara'nın alışveriş ve eğlence merkezlerinden olan Aqua Vega, ziyaretçilere su altı dünyasının heyecan verici canlılarını keşfetme fırsatı sunuyor. Özellikle biberonla balık besleme imkanıyla dikkat çeken Aqua Vega, 27 Ekim 2017'de açılan Wildlife bölümüyle de gerilim dolu bir deneyim sunuyor.

Yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan akyaryum, hafta içi saat 10.00 ile 20.00 arası hizmet sunarken hafta sonu da saat 11.00'de kapılarını açıp akşam 21.00'e kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 

Aquavega5

Renkli ve çeşitli canlıları bir araya getiren Aqua Vega, Ankara'nın eşsiz doğal güzelliklerini ve deniz yaşamını merak eden ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Başkentlilerin gözdesi Aqua Vega, her yaştan ziyaretçisine unutulmaz bir su altı macerası yaşatıyor.

Muhabir: TUĞBA AKKESEN