Beypazarı İlçe Müftülüğü, Ramazan ayının manevi atmosferini gençlerle paylaşmak için bir iftar programı düzenledi. "Ramazan Ayı Buluşması" kapsamında gerçekleştirilen programa, Kaymakam Vedat Yılmaz, Kaymakam Refiki Taha Furkan Sönmez, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

BEYPAZARI MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLERLER İFTARDA BULUŞTU

Programda, Beypazarı Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Üniversite ve Lise'de öğrenim gören, Diyanet gençlik çalışmalarında yer alan öğrencilerle bir araya gelindi. İftar yemeğinin ardından sohbet ortamında bir araya gelen gençler ve din görevlileri, Ramazan ayının önemi ve gençlere sunduğu fırsatlar hakkında sohbet ettiler.

Beypazarı'nda Ramazan Buluşması

Beypazarı İlçe Müftülüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bu özel iftara, Kaymakamımız Sayın Vedat YILMAZ, Kaymakam Refiki Sayın Taha Furkan SÖNMEZEL, İlçe Müftüsü Ahmet İNCİLER , kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. İftarda Beypazarı Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Üniversite ve Lise'de öğrenim gören Diyanet gençlik çalışmalardan yer alan öğrencilerle Geleneksel gençlik iftarında buluşuldu." ifadelerine yer verildi.

Beypazarı İlçe Müftülüğünün düzenlediği bu iftar programı, Ramazan ayının manevi atmosferini gençlerle paylaşmak ve onları din görevlileriyle buluşturmak açısından oldukça anlamlı bir etkinlik. Bu tür programların gençlerin dini ve manevi gelişimlerine katkıda bulunacağı ve onları dinimize ve değerlerimize daha yakınlaştıracağı açıktır.

'Genç Şefler ile Ankara’nın Coğrafi İşaretli Lezzetlerinin İzinde' etkinliği büyük ilgi gördü 'Genç Şefler ile Ankara’nın Coğrafi İşaretli Lezzetlerinin İzinde' etkinliği büyük ilgi gördü

Ayrıca, programda farklı kurum müdürlerinin de yer alması, bu etkinliğin sadece dini bir program olmanın ötesinde, birlik ve beraberlik mesajı da verdiğini gösteriyor.

HABER: ÖMER YILDIZCI