BEYPAZARI SEFERLERİ BAŞLADI

Bu haber 04 Ocak 2022 saat 10:56 'de eklendi.

Polatlı-Beypazarı seferleri Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi bünyesinde 1 Ocak itibariyle başladı. Buna göre günde iki sefer Polatlı’dan iki sefer Beypazarı’ndan otobüs kalkacak. Polatlı’dan 08.00 ve 14.00 saatlerinde araç kalkacak, Beypazarı’ndan ise 10.00 ve 16.00 olmak üzere iki sefer yapılacak. Araçlar Polatlı terminalinden hareket ediyor. Vatandaşa en iyi şekilde hizmet etmek istediklerini belirten Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, “Rant veya çıkar gözetmeksizin Polatlı halkımızın en rahat ve güvenilir şekilde ulaşım sağlaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi. Ayrıca Polatlı-Ankara arası ulaşımın 13 lirada 16 liraya çıkmasını da değerlendiren Çınar, “zam kaçınılmaz oldu” dedi.

HAYMANA SEFERLERİ DE KOOPERATİF BÜNYESİNDE

Polatlı-Haymana seferleri de Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi bünyesinde Polatlı terminalinden yapılıyor. Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve Polatlı Halk Otobüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Erdal Çınar, “Haymana’ya gidip gelmek isteyen vatandaşlarımızı kooperatif bünyesindeki araçlarla rahat ve güvenilir şekilde ulaşımını sağlıyoruz. Araçlarımız ilçe terminalinden hareket ediyor.” dedi.

BU FİLOYA BİR TEK SİNCAN HATTINI EKLEMEK KALDI
Haymana seferlerinden sonra Beypazarı seferlerinin de başlamasıyla bir tek Polatlı-Sincan hattının kaldığını söyleyen Erdal Çınar, “Bu filoya yalnızca Sincan hattını eklemek kaldı. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı olmamıştı. Sincan hattı çalışmaları yeniden başladı. Her şeye ve herkese rağmen sonuç ne olursa olsun bunu başaracağız. Asıl olan hizmettir. Ne kooperatif ne oda nede bürokratların egosuna bırakılacak bir konu değildir. Burada yakışan hatalarından dönüp hizmetin önüne geçmemeleridir. Burada amaç hizmettir. Hizmete saygı gösterilmesi ve önünün açılması gerekir. Kooperatif Başkanı olarak bunu biliyor ve bunu söylüyorum. Tüm yaptırımlara rağmen içimizdeki hizmet aşkıyla alnımızın akıyla bu işi çözeceğiz ve halkımızı aktarmadan kurtaracağız. Halka hizmet Hakk’a hizmettir. Vatandaşımızın gidilecek yere tek araçla rahat huzurlu seyahat etmesini istiyoruz mücadelemiz bunun içindir.” dedi.

YENİ TERMİNALİN YERİ HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA EZİYET OLUR

Yeni yapılması planlanan terminal bölgesinin hizmet açısından sağlıklı olmayacağını ifade eden Çınar, “ Bilindiği üzere Polatlı için yeni terminalin yeni hastane ile hızlı tren arasında kalan bir bölgeye yapılması planlanıyor. Orayı ne esnafımız nede vatandaşımız olarak kullanmayız. Şehirden uzak kalan bu bölge hem vatandaşımıza hem de esnafımıza zorluk çıkararak bir eziyete dönüşür. Terminal yapılsa bile biz bulunduğumuz yerden hizmet ederiz. Şu anki terminal beğenilmese de ayak üstü kolay ulaşılabilir bir yerde kalıyor. Yetkililere bir proje yapılacaksa bile mevcut konumda yapılması çağrısında bulunuyoruz. Eğer ki bize buradan çıkacaksanız derseler bile biz uzakta olan yeni terminali kullanmayı reddediyoruz. Seferlerimizi ring olarak devam ettiririz, terminal kullanmayız. Araçlarımız sefer saatlerinde Polatlı içindeki güzergahı dolanır e90 karayolu üzerinden direkt Ankara’ya gider. Biz şu anki konumdan memnunuz.” dedi.

ANKARA SEFERLERİNE ZAM

Polatlı-Ankara arası ulaşıma 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle zam geldi. Daha önce 13 lira olan ücret Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararla 16 lira oldu. Fiyat artışını değerlendiren Erdal Çınar, “Özellikle son dönemde döviz kurlarındaki artış nedeniyle akaryakıt fiyatları çok yükselmiş durumda. Son haftalarda dolar düşmüş olsa da bu düşüş akaryakıtta sıfırlanan ÖTV geri getirildiği için pompa fiyatlarına yansımadı. Son günlerde akaryakıta yine sürekli zam gelmeye başladı. Zaten pandemi süreci nedeniyle zor günler geçiren ve yeni yeni toparlanan esnafımızın akaryakıt fiyatlarıyla baş etmesi çok güç bir duruma gelmişti. Her şeye zam yapılırken ulaşım ücretleri artmıyordu. Bu nedenle ücret tarifesinde zam kaçınılmaz oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’nün belirlediği fiyatlara göre Ankara-Polatlı arası ulaşım ücreti 1 Ocak 2022 itibariyle 16 lira oldu.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.