31 Mart Yerel seçimlerde Ankara’nın ilçelerinde kazananlar belli olmaya başladı.

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gitti.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 207 bin sandıkta oy kullandı. 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın belirleneceği seçimlerde, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği seçimleri de yapıldı.

Milyonlarca vatandaş bugün belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarlarını seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı.

BEYPAZARI'NDA CHP DÖNEMİ BAŞLIYOR!

Beypazarı’nda AK Parti’den Tuncer Kaplan, CHP’den Özer Kasap, İYİ Parti’den Veysel Ayık, DEM Parti’den Nurhayat Özkan, Yeniden Refah Partisi’nden Haydar Çalışkan ve Zafer Partisi’nden Feyyaz Berkan Aşutli’nin yarıştığı belediye başkanlığı seçimleri kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu.

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen seçimlerin ardından, Beypazarı Belediye Başkanı olarak göreve seçilen isim Özer Kasap oldu.

Beypazarı’nda CHP adayı Özer Kasap, halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak yeniden belediye başkanı seçildi. Oy sayımı devam ederken, saat 23.45 itibarıyla yüzde 73.71 oranında açılan sandık sonuçlarına göre Beypazarı’nın yeni başkanı Özer Kasap oldu.

Beypazarı Belediye Başkanlığını, 2019 yılında yüzde 48.3 ile AK Parti adayı Tuncer Kaplan kazanmıştı.

İşte Akyurt’ta adaylar ve aldıkları oy oranları:

Türkiye'nin güç katan hava platformlarının sayısı artacak Türkiye'nin güç katan hava platformlarının sayısı artacak

AK Parti Tuncer Kaplan: Yüzde 28.49

CHP Özer Kasap: Yüzde 48.64

İYİ Parti Veysel Ayık: 18.92

DEM Parti Nurhayat Özkan: