Sinirbilim uzmanları tarafından kurulan ve Türkiye’deki ilk Sinirbilim Derneği olan TÜSİN, 10-11-12 Mayıs tarihleri arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ev sahipliğinde bir kongre düzenledi. 3 gün boyunca süren kongre, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilkent ve Etlik Yerleşkelerinde gerçekleştirildi. 

Beyin Araştırmacıları Ankara'da Buluştu  (1)

Kongrede, beyin araştırmalarının son gelişmeleri, önde gelen bilim insanları, araştırmacılar ve uzmanlar tarafından ele alınarak katılımcılara aktarıldı. 3 gün boyunca süren kongrede uzmanlar, ilgi alanları dahilindeki konularda sunumlar gerçekleştirdi. 

Kongreye üniversite öğrencilerinin yanı sıra akademisyenler ve uzmanlarda katılım sağladı. Kongreye katılan gençler güncel gelişmelerden haberdar olmanın yanı sıra uzmanlarla birebir diyaloğa girerek merak ettikleri soruların yanıtını bulma fırsatı buldu. 

Başkan Çepur, esnafın kredi faizlerine tepki gösterdi Başkan Çepur, esnafın kredi faizlerine tepki gösterdi

Beyin Araştırmacıları Ankara'da Buluştu  (3)

İLETİŞİM BAĞI KURULDU 

Kongre Düzenleme Kurulu ve Kongre Başkanı Doç. Dr. Gülsüm Akdeniz, kongre kapsamında güncel konuların ve gelişmelerin yanı sıra uzmanlar ve gençler arasında da etkili bir iletişim bağı kurulduğunun altını çizdi. 

Türkiye’deki ilk Sinirbilim Derneği tarafından düzenlenen bu kongreye katılan gençler, memnuniyetlerini dile getirerek faydalı bir etkinlik olduğundan söz ettiler. 

HABER: Gizem Tuğçe BAYHAN