Yeni Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici kimdir nereli kaç yaşında? Yeni Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici kimdir nereli kaç yaşında?

Eğlence dünyasının önemli isimlerinden biri, Best Model of Turkey Kurucu Başkanı Erkan Özerman, 86 yaşında aramızdan ayrıldı. Google arama motorlarında Erkan Özerman'ın kim olduğu araştırılıyor. Peki, Best Model Türkiye'nin Kurucusu Erkan Özerman öldü mü neden öldü? Erkan Özerman aslen nereli? İşte soruların cevapları...

Erkan Özerman kimdir?

İstanbul'da 1938 yılında doğan Özerman, hayatı boyunca eğlence sektörüne ve sanata büyük katkılarda bulundu.

Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitimine Paris'te devam eden Erkan Özerman, Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi'nden ve Paris Siyasal Okulu'ndan diplomasını aldı. Gazetecilik kariyerine başladığı yıllarda çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmeni olarak görev aldı, magazin dünyasına da adım attı.

Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü yaptığı dönemlerde sektörde adını duyuran Özerman, Türkiye'de birçok önemli gece kulübü ve diskoteklerin kuruculuğunu üstlendi. Aynı zamanda birçok uluslararası organizasyonun da başkanlığını yaparak Türk eğlence dünyasının gelişimine katkı sağladı.

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali'nin başkanlığını üstlenen Özerman, 1989'da Best Model of Turkey ve Best Model of the World organizasyonlarının kurucu başkanı oldu. 2017 yılında Best Model organizasyonunu yeğeni Almila Özerman'a devretti.

Özerman, kariyeri boyunca birçok ödül ve madalya ile onurlandırıldı. Bunlar arasında Midem Cannes FIDOF Özel Ödülü, Paris Altın Eyfel Ödülü, Oscar de France Ödülü, Best Model of The World 10. Yıl Uluslararası Başarı Ödülü gibi prestijli ödüller ve Chevalier Dans l'Ordre National du Mérite (Fransa Devlet Liyakat Madalyası) ve TC Dışişleri Bakanlığı, Japonya Türk Yılı Özel Madalyası gibi değerli madalyalar bulunmaktadır.

Erkan Özerman, eğlence dünyasına yaptığı katkılar ve başarılarıyla Türk sanat ve kültür hayatında unutulmaz bir yer edinmiştir

Erkan Özerman kaç yaşında öldü?

Erkan Özerman 1938 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 86 yaşında hayatını kaybetti.