Berberler mesleki ve kişisel gelişim eğitiminden geçti

Bu haber 21 Şubat 2020 saat 8:46 'de eklendi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odasının üyelerine yönelik olarak ‘Etkili İletişim, Diksiyon ve Salon İçi Eğitim’ programı düzenledi. Gürkent Otel’de Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim programına; odaya bağlı berberler yoğun katılım gösterirken, Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da programa katılarak berberlere hitaben bir konuşma yaptı. 

Gürkent Otel’de kahvaltı ile başlayan eğitim programının açılış konuşmasını yapan Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, berberlerin yaşadığı en büyük sorunlardan birisinin çalışma saatleri olduğunu belirterek, “Herkesin olduğu gibi berberlerin de dinlenme hakkı vardır. Berberler için pazar günü tatil olmasının amacı; zor ve uzun saatler ayakta durmayı gerektiren yorucu bir mesleği icra eden berber esnafının pazarları ailesi ile birlikte istirahat etmesi ve dinlenmesidir.” dedi. 

Oda Başkanı Kara, şöyle devam etti: “Oda olarak en önemli görevlerimizden biri de haksız rekabete yol açan, cama farklı yazan, içeride farklı fiyat uygulayan hem de halkın sağlığıyla oynayan ucuzcularla mücadele etmek. Ticaret Bakanlığı bunlarla ilgili soruşturma başlattı. Mesleğimizin saygınlığını hep birlikte korumak zorundayız. Sektörümüzün geleceği adına pes etmeden, yılmadan haksız rekabete yol açan bu ucuzcularla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu ucuzcu dükkanlarda havlular dezenfekte edilmediği gibi, bir havlunun kaç kişi için kullanıldığı da bilinmemektedir. Jiletler ise defalarca kullanılmaktadır. Hiçbir hijyen kurallarına uymayan, halkın sağlığıyla oynayan bu ucuzcu berberlerle Camlarındaki indirim yazılarını indirene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” 

Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan ile de her daim iletişime geçebildiklerini, kendisinin Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odasının sorunlarıyla yakından ilgilendiğini de sözlerine ekleyen Kara, berberlere yönelik eğitim programlarının düzenli olarak her yıl düzenleneceğinin müjdesini vererek, sözlerini tamamladı. 

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odasının üyelerine yönelik düzenlediği ‘Etkili İletişim, Diksiyon ve Salon İçi Eğitim’  programında konuşan Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da, kendisinin de esnaf çocuğu olduğunu belirterek, esnafın sorunlarını yakından takip ettiğini ve berberlerin çalışma saatleri ve çalışma günlerinin düzenlenmesi probleminin öncelikli gündemde olduğunu söyledi ve konuya ilişkin şunları ekledi: “Şu anki çalışma saatleriniz 6 gün ve çalışma saatlerinizin sınırlarının belirlenmesi konusunda tüm belediyelere ve kaymakamlıklara yazı ile bilgilendirme yapılmış durumda.”

Özkan, berber esnafına çağrıda bulunarak, “Sorunlarınızı öncelikle oda başkanınız vasıtasıyla bizlere iletmelisiniz. Taleplerinize ve görüşlerinize her zaman açığız.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Özgür Yılmaz’ın sunumuyla berberlere ‘Etkili İletişim, Diksiyon ve Salon İçi Eğitim’ programına geçildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.