BELEDİYEDE RAYİÇ BEDEL VE BORCU YOKTUR YAZISI ALMA DÖNEMİ BİTTİ

Bu haber 28 Ekim 2021 saat 9:34 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi vatandaşların tapu işlemlerini kolay hale getirmek, hızlandırmak, kırtasiye israfını ortadan kaldırmak ve koronavirüs salgını dolayısıyla kurum içerisinde yoğunluğu azaltmak amacıyla Tapu Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında emlak rayiç bedelleri için online döneme geçiş yaptı. Borcu olmayan tüm vatandaşların rayiç bedellerine dair bilgiler elektronik ortamda Tapu Müdürlüğü ile paylaşıldı. Vatandaşların emlak rayiç bedeli ve borcu yoktur yazılarını Belediyeden almadan işlem yapmalarına imkan sağlayacak olan uygulamaya dair protokol; Polatlı Belediye Başkanlığı’nda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve İlçe Tapu Müdürü Neslihan Geçer tarafından karşılıklı olarak imzalandı.

BORCU OLMAYAN VATANDAŞLARIN RAYİÇ BEDELLERİ ELEKTRONİK ORTAMDA TAPU MÜDÜRLÜĞÜ İLE PAYLAŞILDI

Türkiye’de uygulamaya geçiş yapan ilk belediyelerden olan Polatlı Belediyesi’nde yeni online dönem ile vatandaşların taşınmaz satış işlemleri çok daha kolay hale geldi. İmzalanan protokol kapsamında mesken, arsa ve arazi satışlarında; beyanı bulunan ve vadesi geçmiş borcu bulunmayan vatandaşlar Belediyeden rayiç değeri belgesi almadan Tapu Müdürlüğü’ne bağlı webtapu.tkgm.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvuruda bulunabilecekler. Borcu bulunan vatandaşlar ise Polatlı Belediyesi’ne ait https://e-belediye.polatli.bel.tr/ adresi üzerinden ödeme yapmaları halinde yeni uygulamadan yararlanabilecekler.

YILDIZKAYA: POLATLIMIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Kıymetli hemşehrilerimizin işlemlerini kolaylaştırmak adına teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir Belediye olarak İlçe Tapu Müdürlüğümüz ile önemli bir protokole imza attık. Yeni uygulamamız ile belediyemizden emlak rayiç bedeli ve borcu yoktur yazısı almak için vakit kaybetme, sıra bekleme dönemi artık sona erdi. Polatlımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, Tapu Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

GEÇER: POLATLI BELEDİYESİ UYGULAMAYA KOYAN İLK BELEDİYELERDEN

Polatlı Tapu Müdürü Neslihan Geçer imzalanan protokolün ardından konuya ilişkin konuşmasında “Ülkemizde bu önemli protokolü imzalayarak uygulamaya koyan ilk belediyelerden olan Polatlı Belediyesi’ne ve ilgilerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.