BELEDİYE SÖZLEŞMELİ PERSONEL MAAŞLARI BELLİ OLDU

Bu haber 07 Ocak 2022 saat 10:12 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi 1. Oturum 2. Birleşim toplantısı 5 Ocak Çarşamba Günü Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında gerçekleştirildi. 13 Eylül Kültür Merkezinde saat 18.00’da başlayan belediye meclis toplantısında 14 gündem maddesi yer aldı. Polatlı Belediye Meclis toplantısı 2. Birleşiminde belediyede çalışan sözleşmeli personel maaşları da belli oldu.

14 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale olunan “Sözleşmeli Personel Maaşları” konusuda görüşülerek mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Polatlı Belediyesi’nde sözleşmeli olarak çalışan mühendis, mimar, şehir planlayıcısı ve avukat 6 bin 718 TL, programcı, çözümleyici, ekonomist, tekniker ve restoratör 5 bin 345 TL, teknisyen ve kameramana ise 4 bin 310 TL maaş verilecek. Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale olunan diğer konulardan “Meclis Toplantı, Tatil Ayı” mecliste görüşüldü. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “zaten ayda 2 saat çalışıyoruz” sözleriyle tatil yapılmamasını oylamaya sundu, karar oy birliğiyle kabul edildi. “Zafer Mahallesi 140583 Ada 3 Parsel” sayılı taşınmazın intifa hakkını elinde bulundurarak 10 yıllık süreyle üzerinde tutarak mülkiyet satışına izin verilmesine oy birliğiyle karar verildi. “Mehmet Akif Mahallesi 1554 Ada 9 ve 10 Parsel” ihaleyle satışı konusu komisyon tarafından kabul edildi. Karar mecliste onaylandı. Polatlı İlçe Müftülüğüne bağlı ibadet yerlerinin temizliğinin yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Sosyal denge tazminatı için Memur-Sen ile yapılacak sosyal denge sözleşmesini imzalamak üzere Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya yetki verilmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi. Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan “Dr. Kardem Açıkyürek İsminin Verilmesi” konusu halihazırda bulunan alanların isim planlaması yapıldığı için şu an için uygun bir yer bulunmadığından dolayı önergenin geri çekilmesi hususu kabul edildi.

AĞAÇLANDIRMA BİLİNCİ OLUŞTURULACAK

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonunda görüşülen damla sulama sistemli ağaçlandırma ile ilgili kırsal mahallelerde hayvan sulama kır çeşmelerinin yakınına İlçe Orman Şefliği ile birlikte ağaçlandırma yapılarak iki kır çeşmesinden damlama sulama sitemli şekilde sulanmasını ve o bölgede ağaçlandırma bilincinin oluşturulması komisyon tarafından uygun görüldü. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

5 MADDE DEVAM EDİYOR

Polatlı Belediye Meclisi 1. Oturum 2. Birleşimi gündeminde yer alan, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan “Necip Fazıl 2. Etap Dükkanlarına Doğalgaz Bağlanması”, “Mahallelere Sağlık Birimi Açılması” konusu, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan “Ankara İli Polatlı İlçesi Eskipolatlı Mahallesi 155 Ada 62 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/1500 Ölçekli Nazım İmar Planı Teklifi” konusu, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan “Çiftçilere Seminer Verilmesi Konusu” ve Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale olunan “Kadınlara Yönelik İhtiyaç Analizi Anketi Hazırlanması” konusu ilgili komisyonlarca çalışmaların devam ettiği için Şubat ayı Polatlı Belediye Meclis toplantısında karara bağlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.