BELEDİYE PROJELERİ BİR BİR TAMAMLANIYOR

Bu haber 08 Temmuz 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından başlatılan yeni dev projeler zinciri kapsamında şehrin dört bir yanında yapımı hızla devam eden prestij projeleriyle görkemli açılış törenlerine hazırlanıyor. 2020 Yılı Mart ayından bu yana kurduğu Koronavirüs ile Mücadele Ekipleriyle başarılı saha çalışmalarına imza atan Polatlı Belediyesi; Covid-19 tehlikesinin ortadan kalkmasıyla birlikte yeni dev projelerin açılışlarını gerçekleştirecek.

ANADOLU BOZKIRININ YILDIZI POLATLI BAŞKAN YILDIZKAYA’NIN DEV PROJELERİYLE PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Yıl boyunca yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra asfaltlama ve yol yapım çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazanan Başkan Yıldızkaya; Koronavirüs tehlikesinin geride kalması ile birlikte Polatlılı vatandaşlarla birlikte önemli prestij projeleri hizmete açacak. Başkan Yıldızkaya yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi, günden güne hızla tamamlanan Yeni Belediye Binası, açılışa hazır durumda bekleyen Alparslan Türkeş Bilim Merkezi, Çok Katlı Asansörlü Otopark ve Geçiş Güzergahı Aydınlatma çalışmaları ile 2021 Yılında yine vatandaşlara verdiği önemli sözleri yerine getirerek, şehri birçok ilkle buluşturuyor.

POLATLI YENİ BELEDİYE BİNASI’NA KAVUŞUYOR

Selçuklu mimarisinden taşıdığı izlerle ve kendine özgü modern yapısıyla Polatlı’nın en büyük prestij projelerinden biri olan Yeni Belediye Binası inşaatı hız kesmeden sürüyor. Tamamlandığında Polatlı’nın en önemli prestij projesi olarak anayol çevresinde bir cazibe merkezi oluşturacak olan Yeni Belediye Binası aynı zamanda şehrin trafik sorununa da büyük katkı sunacak. İkinci bir kent merkezi oluşturacak olan dev proje, şehir merkezinin trafik yükünü rahatlatarak Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı ismine yakışır bir Belediye Binası olacak. Polatlı Belediyesi’ne bağlı tüm birimlerin içinde toplanacağı Yeni Belediye Binası şehrin vitrinine getireceği modern ve nezih görüntünün yanı sıra vatandaşların tek bir noktadan daha hızlı ve daha kaliteli hizmet almasını sağlayacak. Türk – İslam mimarisini temsil eden modern yapısıyla Polatlı Belediyesi tarihinde bir ilki temsil edecek olan dev proje 18.000 m2’lik kapalı alanı, yüzlerce araçlık otoparkı ve yeşil alanları ile bulunduğu lokasyona ve çevresine nefes aldıracak.

POLATLI BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ HIZLA TAMAMLANIYOR

“GENÇLER YENİ YUVALARINA KAVUŞUYOR”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın gençlere en büyük sözü olan Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi’nin yapımı tamamlandı. Polatlı Belediyesi’nin dev projelerinden biri olan Polatlı Belediyesi Gençlik Merkezi; açılmasıyla birlikte Polatlı’nın ilk ve en kapsamlı prestij projelerinden biri olarak tüm gençlerin buluşma noktası olacak. Polatlılı gençleri sosyal açıdan bir çok yenilikle buluşturacak olan Gençlik Merkezi; şehirde yalnızca gençlere yönelik yapılan en kapsamlı ve modern proje olarak bir ilki temsil edecek. İçerisinde her türlü eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyete uygun olarak tasarlanan alanların ve dev bir kütüphanenin bulunduğu yeni bir merkez daha Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından yakından takip edilen özenli çalışmalarla yakın zamanda şehrin sosyal hayatına kazandırılacak.

“ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM MERKEZİ VE ULUĞ BEY GÖKEVİ” ŞEHRİN GİRİŞİNDE POLATLI’NIN SEMBOLLERİNDEN BİRİ OLUYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yeni dev projeleri kapsamında şehrin girişinde yapımı tamamlanan Alparslan Türkeş Bilim Merkezi Ve Uluğ Bey Gökevi; Selçuklu mimarisini modernizm ile birleştiren yapısı ve 16 Türk Devleti’ni simgeleyen Türk Büyükleri Heykelleri ile bu sene içerisinde hizmete açılacak. Şehrin girişinde atıl durumda bulunan alan üzerinde yapımı tamamlanan prestij proje Türk Dünyasının Bilge Lideri Alparslan Türkeş’in adını taşıyor.

GÖKYÜZÜNÜN İHTİŞAMI AYAĞINIZA GELİYOR

Her yıl on binlerce ziyaretçiyi bilimin mucizevi dünyası ile buluşturacak olan Alparslan Türkeş Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi; BRESSER SolarX güneş teleskobu, MEADE LX70 aynalı teleskoplar ve içerisinde bulunan Planetaryum Salonu ile gökyüzünün ihtişamını ayağınıza getirecek. Aydınlık, ferah ve nezih tasarımı ile şehrin girişinde güvenli bir yeşil alan meydana getiren Alparslan Türkeş Bilim Merkezi Ve Uluğ Bey Gökevi; anayol kenarına canlılık katacak. Park alanı içerisinde bulunan; dinlenme alanları, oyun alanları ve özel etkinlik alanları Polatlılılara hem de yoldan geçen misafirlere ev sahipliği yapacak. Geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle dikkat çeken prestij proje hizmete açılmasının ardından şehrin girişinde Polatlı’nın sembollerindenbiri haline gelecek.

E-90 KARAYOLU GÜZERGAHI BİR KİLOMETRELİK HAT BOYUNCA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELİYOR

Yeni Belediye Binası, Dörtyol Cephe İyileştirme Çalışmaları, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi Özel Müzesi, Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi, Kartaltepe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile şehrin vitrinini yepyeni bir görünüme kavuşturmak amacıyla durmaksızın çalışan Polatlı Belediyesi vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor. E-90 Karayolu güzergahında bir cazibe merkezi oluşturacak olan dev projelerine her gün bir yenisini ekleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya şehrin vitrinini Marka Şehir Polatlı’ya yakışır bir hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

IŞIL IŞIL BİR POLATLI İÇİN ÇALIŞMALAR YENİ AYDINLATMA DİREKLERİ İLE DEVAM EDİYOR

Dörtyol mevkiinde gerçekleştirdiği çalışmalara hız veren Polatlı Belediyesi; E-90 Karayolu güzergahı üzerinde yapılan projelere bir yenisini daha ekledi. Polatlı’nın giriş ve çıkış güzergahında bulunan orta refüjlerde Polatlı Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla eski direkler kaldırılarak, yüzlerce yeni ve modern görünümlü aydınlatma direği dikildi. Geçiş Güzergahı Aydınlatma çalışmalarıyla günün her saati ışıl ışıl, aydınlık bir görünüme kavuşan E-90 Karayolu Dörtyol Mevkii Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’ya yakışır bir hale geldi.

İSTİHDAM VE KOSGEB MERKEZİ İŞSİZLİĞE ÇARE OLMAK AMACIYLA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DEVAM EDİYOR

Başkan Yıldızkaya tarafından 2014 yılında kurulan Polatlı Belediyesi İstihdam ve Kosgeb Merkezi ‘İstihdam Seferberliği’ parolasıyla iş arayan vatandaşlarla, işverenler arasında köprü olmaya; düzenlediği iş görüşmeleri ile her ay yüzlerce vatandaşı iş sahibi yapmaya devam ediyor. Bölgede bulunan Organize Sanayi Bölgeleri ile imzalanan İstihdam Protokolleri ile şimdiye kadar 10 Binden fazla vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi; pandemi sürecinde de uzman personel kadrosu ile Polatlı’da iş arayan vatandaşların ilk tercihi oluyor. Düzenlediği toplu iş görüşmeleri ile vatandaşların fabrikalara ulaşımı dahil olmak üzere tüm işe alım süreçlerinde yanlarında olan merkez Polatlı’da işsizlik sorunuyla başarıyla mücadele etmeyi sürdürüyor. Ücretsiz olarak verdiği kurslarla vatandaşları mesleki yeterlilik sertifikası sahibi yapan Polatlı Belediyesi; böylelikle vatandaşların iş bulmasını daha kolay hale getiriyor.

BELEDİYE PROJELERİ BİR BİR TAMAMLANIYOR

Yerel seçimlerde seçim bildirisinde bulunan tüm projelerini hayata geçirdiklerini ve daha fazlasını Polatlı’nın hak ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA seçim döneminde verdiği tüm projeleri teker, teker hayata kazandırıyor. Seçim bildirgesdinde yer alan tüm projeleri daha fazlasıyla hayata geçiren YILDIZKAYA en son E-90 karayolunun aydınlatmasının tamamlayarak şehrin gecesini gündüze çeviren bu çalışmasıylada taktir topladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.