Dün gece geç saatlerde Hatay’da Demokrat Parti'nin Dörtyol Belediye Meclisi üyesi adayı Oğuzhan Lök, henüz kimliği belirlenemeyen saldırganlar tarafından saldırıya uğradı.

Adayı Oğuzhan Lök’ün suratına ait atan saldırganlar yakalanıp gözaltına alınırken, Lök acil olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Belediye Meclis Üyesi Adayına Asitli Saldırı! Saldırganlar Gözaltına Alındı (2)

CUMHUR İTTİFAKI MENSUPLARI SALDIRDI İDDİASI

Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay, sosyal medya hesabından olayla ilgili açıklama yaparak, “Hatay Dörtyol Belediye Meclisi üyesi adayımız Oğuzhan Lök Cumhur İttifakı mensupları tarafından dün gece saatlerinde yüzüne asit atılmak suretiyle saldırıya uğramış hastanede tedavi altına alınmıştır. Tedavisine Mersin Şehir Hastanesi yanık ünitesinde devam edilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Belediye Meclis Üyesi Adayına Asitli Saldırı! Saldırganlar Gözaltına Alındı (1)-1

Trafikte kurşun yağdıran şahıs böyle yakalandı Trafikte kurşun yağdıran şahıs böyle yakalandı

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Küçükay, açıklamasını devamında şu ifadeleri kullandı:

“Olay anından itibaren başta Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Hatay il başkanımız, Dörtyol ilçe başkanımız ve Belediye başkan adayımız konunun yakın takipçileri olmuş yapılan hukuki girişimler neticesinde saldırgan göz altına alınmıştır. Bu alçak saldırıyı yapan ve azmettirenleri esefle kınıyoruz. 78 yıldır uğruna canlar verdiğimiz demokrasi mücadelemiz daha da güçlü ve kararlı bir biçimde sürecektir. Tüm Türkiye’de Demokratlar dimdik ayaktadır. Korkunun ecele faydası yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."