BELEDİYE EK BÜTÇE YAPACAK

Bu haber 03 Haziran 2022 saat 9:58 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı birinci toplantısı Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında toplandı. Polatlı Belediye Meclis Salonunda saat 18.00’da başlayan Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısında 12 gündem maddesi yer aldı. Polatlı Belediyesi ek bütçe konusu Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ek bütçe konusu onaylanırsa Polatlı Belediyesi için ek bütçe oluşturulacak. Ek bütçe ile ilgili konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Ekonomik şartlar nedeniyle tüm belediyeler ek bütçe yapmak durumunda. Bizde daire amirlerimizle mevcut devam eden işlerimiz ve yapmayı düşündüğümüz işlerimizle ilgili çalışma yaptık. Karşısına kaynakta koyarak bir ek bütçe oluşturuyoruz. Konuyu onaya sunacağız.” İfadelerini kullandı.

12 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Gündem maddelerinden “Ankara (Polatlı) İlçesi Sarıoba Mahallesine Ait Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı(İtirazı) ” ile ilgili konunun müzakeresi ve “Ankara İli Polatlı İlçesi Beylikköprü Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ” ile ilgili konunun müzakeresi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, “Kartaltepe Konutları D,E,F 341 Blok Konut Satışları Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ek Bütçe” ile ilgili konunun müzakeresi, “İptal-İhdas Kadrolar(Boş Kadro)” ile ilgili konunun müzakeresi, “İpta-İhdas Kadrolar(Dolu Kadro)” ile ilgili konunun müzakeresi ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “Yer Tahsisi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “Otopark Alanları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Tarım Merkezi Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Muhtaç Hastaların Salgın Hastalıklardan Korunması için Çalışma Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Hayvan Barınaklarında Düzenlemeler Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları ilgili komisyonlarda devam ettiği için Haziran ayı ikinci meclis toplantısında görüşülecek.

ÖNERGELER GÜNDEME EKLENDİ

Kadın Meclis Üyelerinin Yerel Eşitlik Eylem Planı Kapsamında ilçemizde yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bilinçli bir şekilde tercih yapmaları ve mesleklerin tanıtılması amacıyla Kadın Danışma Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hacı Bayram Veli Fen-Edebiyat Fakültesi, Hacı Bayram Veli Meslek Yüksek Okulu paydaşlarının aracılığıyla kariyer günlerinin düzenlenmesine ilişkin gerekli çalışmaların yapılması ve Yerel Eşitlik Eylem Planı Kapsamında ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik yapılan ihtiyaç analiz anketinin ortak paydaşlarımız Kadın Danışma Merkezi, Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, STK’lar ve Kent Konseyi aracılığıyla sonuçlarının değerlendirilmesine ilişkin çalışmalar yapılması önergeleri oylanarak Kadın-Erken Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.