Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, batı bölgelerinde sabah saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara ve Kıyı Ege'de lokal olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı belirtilerek, sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Marmara'da yağışlar gece saatlerinde başladı ve gün içinde kuvvetlenerek devam edecek. İstanbul, Bursa ve İzmir'de su baskını tehlikesi bulunuyor. İstanbul'un sıcaklığı 17, Bursa'nın 19 derece olacak.

Beklenen Kuvvetli Yağışlar Başladı 13 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı! (1)

Salı günü yağışlar bir günlük ara verecek. Çanakkale'nin sıcaklığı 18, Balıkesir'in 20, Kocaeli'nin ise 16 derece olacak.

İç Anadolu'da Ankara, Eskişehir ve Konya çevresinde sağanak yağmurlar beklenirken, Kayseri-Sivas kesiminde ise fazla yağış öngörülmüyor. Ankara ve Eskişehir'in sıcaklıkları 17, Konya'nın ise 20 derece olacak.

Beklenen Kuvvetli Yağışlar Başladı 13 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı! (4)

EGE BÖLGESİNDE GENEL OLARAK KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ

Ege bölgesinde genel olarak kuvvetli sağanak yağışlar görülüyor, Muğla-Aydın-Denizli civarında su baskını riski yüksek. Salı günü ise yağış yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak. İzmir'in sıcaklığı 21, Manisa ve Denizli'nin 21, Afyon'un ise 17 derece olacak.

Akdeniz'de sıcaklıklar yüksek seyrederken, hava bulutlanıyor ve kısa süreli yerel yağışlar görülebilecek. Adana'nın sıcaklığı 29, Mersin'in ise 27 derece olacak.

Güneydoğu'da kapalı bir hava hakim Gaziantep'in sıcaklığı 22, Diyarbakır'ın ise 23 derece olacak.

Telefonda Deprem Uyarı Sistemi Aktif Nasıl Edillir? Telefonda Deprem Uyarı Sistemi Aktif Nasıl Edillir?

Karadeniz'in batısında ise sağanak yağışlar devam ediyor. Sinop civarında rüzgarın hızı fırtına seviyesinde olacağından günlük hayatı olumsuz etkileyebilir. Bolu'nun sıcaklığı 17, Trabzon'un 20, Samsun'un ise 22 derece olacak.

Doğu Anadolu'da hava bulutlanıyor, Erzurum'un sıcaklığı 15, Malatya'nın ise 20 derece olacak.