Ramazan Bayramı için tatil planları yapanlar, bayram süresince hava durumunu merak ediyorlar. İşte üç büyük il için yapılan hava tahminleri..

Yurt genelinde Ramazan Bayramı telaşı yaşanıyor. Resmi tatil süresi 9 gün olarak belirlenen bayramda, bazıları tatil planları yaparken, diğerleri ise yaşadıkları şehirleri terk etmeyi tercih etmiyorlar.

Bayram tatilini ailesi ile tatilde geçirmek isteyenler ise hava durumunun belirsizliği ile düşünmekte. Peki üç büyük şehirde hava durumu nasıl olacak?

Bayramda Tatile Gitmek Isteyenler Merak Ediyor! Ankara’da Hava Nasıl Olacak (2)

ANKARA

Ankara için uyarı verildi! Hafta sonu fırtınaya dikkat Ankara için uyarı verildi! Hafta sonu fırtınaya dikkat

Ankara'da da İstanbul gibi bayram boyunca kapalı bir hava bekleniyor. Bayramın ilk günü güneşli olacakken, diğer günlerde kapalı bir hava hakim olacak. Başkent Ankara'da bayramın ilk gününde hava sıcaklığının 19 derece olması tahmin ediliyor.

İSTANBUL

İstanbul'da, 9 Nisan'da arefe gününde kapalı bulutlu bir hava bekleniyor. Bayramın ilk günü olan 10 Nisan Çarşamba günü ise güneşli bir hava öngörülüyor. İstanbul'da bayramın ilk gününde hava sıcaklığının 17 derece olması tahmin ediliyor. İkinci ve üçüncü günlerde ise hava sıcaklıklarının yine 17 derece olması bekleniyor. Ancak, hafta sonunda hava sıcaklıklarının 14 dereceye kadar düşerek yağışlı bir havanın etkili olması bekleniyor.

İZMİR

İzmir'de ise bayramın son gününe kadar güneşli bir hava bekleniyor. Ancak, bayramın son günü kapalı bir havanın etkili olması öngörülüyor. İzmir'de bayramın ilk günü için hava sıcaklığının 22 derece olması tahmin ediliyor.