İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bayram tatilinin son gününde, karayollarında tatil dönüşü trafiğinin oluştuğunu bildirdi.

Bayram Tatilinin 8'Nci Gününde 706 Trafik Kazası (1)

Bakan Yerlikaya, Bayram tatilinin 8'nci gününde 22 Haziran 2024 Cumartesi günü 24 saatlik sürede, 706 trafik kazası meydana geldiğini, kaza sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve bin 97 kişinin yaralandığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı. 

TATİLİN İLK 8 GÜNÜNDE 68 CAN KAYBI

Bakan Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, bayram tatilinin ilk 8 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) 68 kişi hayatını kaybetti.  9 bin 787 kişi ise yaralandı. 

Bayram Tatilinin 8'Nci Gününde 706 Trafik Kazası (3)

Bursa’da kağıt ve elyaf fabrikasında büyük yangın: Çevredeki evler tahliye edildi! Bursa’da kağıt ve elyaf fabrikasında büyük yangın: Çevredeki evler tahliye edildi!

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,  trafik polislerinin ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerine ve radarla hız kontrollerine 24 saat aralıksız devam ettiğini belirtti. Bayram tatilinin 8'nci gününde karayollarda gerçekleştirilen trafik denetimlerinde 405 bin 88 araç denetlendi, 22 bin 975 araca hız ve radar işlemi, 37 bin 590 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bakan Yerlikaya, sürücüleri aşırı hız yapmamaları, emniyet kemerlerini takmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ