Bir buçuk yılda 31 milyon lira dolandırdılar Bir buçuk yılda 31 milyon lira dolandırdılar

İçileri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kuran Bayramı tatilinin başlaması ile yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarını, gerçekleştirilen uygulamalar ve kaza sonucu yaralı ve can kayıpları verilerini açıklamaya devam ediyor.

Bayram Tatilinin 6'Ncı Gününde Ölüm Haberler Gelmeye Devam Ediyor (2)

Bu kapsamda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kurban Bayramı tatilinin 6'ncı gününde meydana gelen kazalara ilişkin bilgileri paylaştı. Bakan Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, bayram tatilinin 6'ncı gününde 6668 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 13 kişi hayatını kaybetti, bin 133 kişi ise yaralandı.

İLK 6 GÜNDE 49 CAN KAYBI

Bakan Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde meydana gelen trafik kazalarında 49 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 683 kişinin yaralandığını bildirdi.

Bayram Tatilinin 6'Ncı Gününde Ölüm Haberler Gelmeye Devam Ediyor (1)

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Ekipler tarafından, bayram tatili boyunca yollarda trafik denetimleri aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda, bayram tatilinin 6'ncı gününde  414 bin 776 araç denetlendi. Denetimi gerçekleştirilen 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 56 araca ise diğer işlemler yapıldı. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ