6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Hatay'da, Kurban Bayramı tatilini değerlendiren çiftler, nikah işlemleri için sıraya girdi. Bayram haftasında toplam 150 çift dünya evine girdi.

Bayram Tatilinde Evlendirme Dairelerinde Yoğunluk (1)Depremin yaralarını sarmaya devam eden Hatay, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yoğun nikah işlemlerine sahne oldu. Antakya ilçesi Kışla Saray Mahallesi'ndeki prefabrik konteyner evlendirme dairesinde, bayram tatilinin ilk gününden itibaren 55 nikah kıyıldı.

"BAYRAM HAFTASINDA YOĞUNLUK YAŞANDI"

Evlendirme dairesinde yaşanan yoğunluğu ifade eden nikah memuru Niyazi Yalçın, bayram haftasında 55 nikah işlemi gerçekleştirdiklerini ve hala işlemlerin devam ettiğini belirtti. Yalçın; İskenderun, Kırıkhan ve diğer ilçelerde de ortalama 150 nikah işlemi yapıldığını aktardı.

Bayram Tatilinde Evlendirme Dairelerinde Yoğunluk (2)

ÇİFTE BAYRAM MUTLULUĞU

Bayramda evlendikleri için çifte mutluluk yaşadıklarını ifade eden damat Mehmet Tok, "Bizim için çifte bayram oldu. Bu yıl 3 bayram kutladık. Düğünle birlikte 4'üncü bayramı kutlayacağız. Bu evlilikler umut verici oluyor" dedi.

Gelin Özgenur Aydemir, evliliğin bayramdan sonra ikinci bir bayram olduğunu belirterek, "Bizim için nişanlık süreci keyifliydi. Keyifle noktaladığımızı düşünüyorum. Bayramdan sonra ikinci bir bayram oldu. Gayet keyifliyiz ve mutluyuz. Umarım hep böyle devam eder" ifadelerini kullandı.

Bu seferki red güldürdü! 'Şaka' yüzünden vizesi reddedildi Bu seferki red güldürdü! 'Şaka' yüzünden vizesi reddedildi


 

Kaynak: İHA