Keçiörengücü'nde Serhat Gülpınar dönemi sona erdi Keçiörengücü'nde Serhat Gülpınar dönemi sona erdi

Bayer Leverkusen, teknik direktör Xabi Alonso ile 2026 yılına kadar sözleşme uzattı. Alman ekibi, adı Real Madrid ile anılan İspanyol hocanın mukavelesine eflatun-beyazlılara özel 15 ila 18 milyon euro arasında bir serbest kalma maddesi ekledi. Carlo Ancelotti ile sezon sonunda yolları ayırmaya hazırlanan Real Madrid'in gözü Bayer Leverkusen'in teknik direktörü olan Xabi Alonso'da...  İspanyol hoca ile yeni sözleşme imzalayan Alman ekibi, sözleşmede Real Madrid için özel bir madde koydu.

Bayer Leverkusen

15-18 MİLYON EURO SERBEST KALMA MADDESİ VAR

Bayer Leverkusen, Xabi Alonso'nun sözleşmesine Real Madrid'e özel 15 ila 18 milyon euro arasında bir serbest kalma maddesi koydu. Eflatun-beyazlı takım, 2026'dan daha önce Alonso'yu takımının başına getirmek istiyorlasa bu parayı ödemek zorunda kalacağı biliniyor.
 
2.04'LÜK PUAN ORTALAMASI

Bundesliga'da liderlik koltuğunda oturan Bayer Leverkusen, Bayern Münih'in 3 puan önünde. Alman ekibi, Alonso yönetiminde 54 maça çıktı. Bayer Leverkusen bu karşılaşmalarda 33 galibiyet, 11 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı. İspanyol hoca, Leverkusen'de 2.04'lük puan ortalaması tutturdu.