Kırıkkale Lisesi’nin 1971 yılı mezunlarından olan '6 Fen C' sınıfının iki öğrencisi, yaklaşık 50 yıl sonra sosyal medya üzerinden birbirlerini bularak unutulmaz bir buluşmaya imza attılar. Eski sıra arkadaşları Asuman Balak ve Şahin Değ, yıllar sonra yeniden iletişim kurarak Ankara’da bulunan Kuğulu Park’ta bir araya gelmeye karar verdiler.

Yıllar geçtikçe yaşlanan iki arkadaş, buluşma gününde birbirlerini kolayca tanıyabilmek için pembe ve puantiyeli kıyafetler giydi. Bu anlamlı buluşma, nostalji ve dostluk duygularını yeniden canlandırdı. Yarım asır sonra bir araya gelen Asuman Balak ve Şahin Değ, geçen yıllar içinde yaşadıkları anıları ve hayatlarını birbirlerine anlatarak hasret giderdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı'ndan SMA kampanyasına destek Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı'ndan SMA kampanyasına destek

Ankara Bulusma 2

“ESKİ GÜNLERİ YAD EDİYORUZ”

Bayram tatilini fırsat bilen Asuman Balak, hem ailesini hem de 50 yıl önce sıra arkadaşı olan Değ’yi görmek için Marmaris’ten Ankara’ya geldiğini dile getirerek, “Burada bir tane arkadaşım kaldı. Hem sınıf arkadaşım hem sıra arkadaşım. Eski günleri yad ediyoruz. 50 yıl sonra buluşmak, görüşmek, eşlerimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı anlatmak bizim için büyük bir keyifti. Hatta biz birbirimizi uzun zaman görmediğimiz için telefonlar elimizde. ‘Ben de pembe var’ dedi arkadaşım, ben de dedim ‘bende de puantiye var’ sonra birbirimize el salladık bu şekilde buluştuk” ifadelerini kullandı.

“71’DEN BU YANA HİÇ GÖRÜŞMEMİŞTİK”

Liseden mezun olduktan sonra sınıf arkadaşlarından birinin bütün sınıfa sosyal medyadan ulaştığını söyleyen Değ, “Arkadaşımızın birisi kendine vazife edindi bütün arkadaşların yerlerini buldu. O yıl mezun olan arkadaşlar, bir WhatsApp grubu kurdu, oradan görüşüyorduk. Sonra yolu düşenler ile Ankara'da buluştuk ama arkadaşımla 71'den bu yana hiç görüşememiştik. 50 seneyi geçti. Yani tabii değişmişiz kilo almışız her yerimiz kırıştı yaşlanmışız tanıyamadık, birbirimizi kıyafetlerimizden tanıdık. Çocukları konuştuk, torunları konuştuk” dedi.

Kaynak: İHA