BAŞKENTTE CEM ADRİAN VE SEVCAN ORHAN RÜZGÂRI ESTİ

Bu haber 15 Ağustos 2022 saat 10:38 'de eklendi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz olarak düzenlediği “Ankara Yaz Şenlikleri ve Yaz Konserleri” ile çok sayıda sanatçıyı Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Yenimahalle Vedat Dalokay Parkı’ndaCem Adrian, Beypazarı’nda ise SevcanOrhan sevenleriyle bir araya geldi. Ayrıca Kent Orkestrası’nın sahne aldığı Beypazarı ve Yenimahalle’depanayır alanları da kuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen“Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri”hız kesmeden devam ediyor.

Yaz boyunca çevre ve merkez ilçelerde birbirinden ünlü sanatçılarla açık hava konseri düzenleyen ABB bu defa, Yenimahalle Vedat Dalokay Parkı’nda Cem Adrian’ı, Beypazarı’nda ise Sevcan Orhan’ı Başkentlilerle buluşturdu.

CEM ADRİAN İZLENME REKORU KIRDI

Çeşitli kültür sanat etkinlikleri ile Başkentlilere keyifli anlar yaşatanKültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Vedat Dalokay Parkı’nda Cem Adrian’ı sevenleriyle buluşturdu. Kendi şarkılarının yanı sıra türkülere getirdiği özgün yorumlarla hayranlarını büyüleyen Cem Adrian,“Ankara’yı çok özlemiştim uzun zamandır gelemiyordum. Size çok teşekkürler ki şu an buradayım. Bizi o kadar güzel karşıladınız ki bunun karşılığını tam anlamıyla vereceğim hepinize söz veriyorum harika bir gece olacak. Hoş geldiniz”diye konuştu.

ABB TV ve Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak yayınlanankonserizlenme rekorukırdı.

 BEYPAZARLILARA SEVCAN ORHAN’DAN TÜRKÜ ŞÖLENİ

Beypazarı’nda sahne alan sanatçı Sevcan Orhan ise söylediği türkülerle dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Beypazarı’nda olmaktan ve konser vermekten oldukça memnun olduğunu söyleyenSevcan Orhan,“Beypazarı’nda olmak benim için çok büyük bir keyif. ABB’ye ve Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a sevgilerimi ve selamlarımı iletiyorum. Çünkü o kültür ve sanata çok kıymet veren bir insan bu anlamda müzisyenlere çok değer veriyor. Beypazarlılar ile buluşmak benim için çok büyük bir keyif çok teşekkür ederim. Başkanımız başta olmak üzere tüm ekibine de teşekkür ediyorum” dedi.

 ÇOCUKLARA ÖZEL PANAYIR ALANI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Ankara Kent Orkestrası’nın sahne aldığı Beypazarı’nda ve Yenimahalle’de çocukların aileleriyle birlikle eğlenceli vakit geçirmesi için de panayır alanları da kuruldu. Kukla oyunundan palyaçolara, yüz boyama etkinliğinden yarışmalara kadar birçok etkinliğin düzenlendiği panayır alanlarına çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

KONSERE 7’DEN 70’E YOĞUN İLGİ

Açık hava konserlerini 7’den 70’e aileleri ile birlikte izlemeye gelen ve keyifli anlar yaşayan Başkentliler de memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

– Zeynep Türkmen: “Çok mutluyum ücretsiz olduğu için geçenlerde para verip gitmiştim. Mansur Başkan’a çok teşekkür ederim.”

– Safa Eren Taşdemir: “Kahramanmaraş’tan Ankara’ya sınava geldim ve başarılı oldum. Bunu kutlamak için geldim. Daha önce Ankara’da bulunmamıştım ama gerçekten çok sevindik. Özellikle konserin ücretsiz olması bizi daha çok sevindirdi. ABB’ye çok teşekkür ederiz.”

– Hilal Uyar: “Bence güzel bir organizasyon çünkü gençlere hitap ediyor ve toplum olarak enerjisini yükseltiyor herkesin ve daha mutlu oluyor. Gayet güzel.”

-İsmail Şimşek: “22 yıldır Batıkent’te oturuyorum. Mansur Başkanımıza teşekkür ediyoruz böylesi güzel konserler düzenliyor.7’den 70’e herkes gelip izliyor. Vedat Dalokay Parkı Mansur Başkan gelene kadar atıl durumdaydı, çürümeye yüz tutmuştu etkinliklerle yeniden canlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.Sık sık konserler oluyor, gelip izliyoruz.”

-Ahmet Kızılay: “Yozgat’ta ikâmet ediyoruz ve bugün buraya misafir olarak geldik. İşim gereği haftanın 3-4 gününde Ankara ‘da bulunuyorum. Ama her geldiğimizde şunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki ABB’nin yapmış olduğu hizmetlerden çok memnunuz. Her geçen gün gözle görülür değişiklikler meydanageliyor. Özellikle trafik eskiden çok kötüydü. Fakat son bir buçuk yılda daha da çözüldü dışarıdan birisi olarak gözlemleyebiliyoruz. ABB’nin bugün yapmış olduğu bu etkinlik bizim içinde bir sürpriz oldu. Katılmak ve misafir olmak istedik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

-Dilhan Bayraktar Alpay: “Mansur Başkanımıza bu konser için çok çok teşekkür ediyorum. Şehrimize en güzel sanatçıları getirip, bize bu imkânları tanıdığı için kendisine minnettarım. “

-Berna Karagöz: “Çok mutluyuz Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz bizi böyle bir konser etkinliğiyle buluşturduğu için. Belediyemizin hizmetlerinden çok memnunuz Başkanımızı çok seviyoruz.”

– Arzu Karasu: “Beypazarı’nda kurulan panayıra çocuğumu getirdim. Gayet eğlendi, ücretsiz olduğu için daha cazip geldi. Güzel bir etkinlik teşekkür ederim.”

-Cemile Kurban: “Beypazarı’nda oturuyorum. Panayıra çocuğumu getirdim Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Memnun olduk. “

-Çiğdem Temiz: “Konserden çok memnun kaldık. Panayır da çocuklarımız için çok güzel oldu. Mansur Başkanımıza teşekkür ederiz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde devam edecek konser programları ise şöyle:

19.08.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIAYAŞ  CUMHURİYET MEYDANI
20.08.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( VELİ ERDEM KARAKÜLAH )AYAŞ  CUMHURİYET MEYDANI
20.08.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( MUSA EROĞLU )MOGANPARK
26.08.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIGÜDÜL
27.08.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( GÜLŞEN KUTLU )GÜDÜL
27.08.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( KORAY AVCI )GAZİPARK
2.09.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIPOLATLI ÇAMLICA CADDESİ İLE BAKIR SOKAĞIN BİRLEŞTİĞİ KÖŞE DEDEKORKUT MAHALLE KONAĞI ÖNÜ
3.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER (SONER SARIKABADAYI )POLATLI ÇAMLICA CADDESİ İLE BAKIR SOKAĞIN BİRLEŞTİĞİ KÖŞE DEDEKORKUT MAHALLE KONAĞI ÖNÜ
3.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ECE SEÇKİNGENÇLİK PARKI
9.09.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIHAYMANA CİMCİME MEYDANI
10.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( ZARA)HAYMANA CİMCİME MEYDANI
10.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( FETTAHCAN )GENÇLİKPARKI
16.09.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIÇAMLIDERE CUMHURİYET CAD.
17.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( ANKARALI YASİN)ÇAMLIDERE CUMHURİYET CAD.
17.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( SELDA BAĞCAN)MAMAK 3. BÖLGE
21.09.2022 ÇARŞAMBAPANAYIR + KONSER (MADRİGAL)ÇANKAYA – ANITPARK
23.09.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIKALECİK BELEDİYESİ MEŞRAN TESİSLERİ ÖNÜ HALİT CEVRİ ASLANGİL MAH. 1 SOK. ÜZERİ
24.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( Nurullah AKÇAYIR KALECİK BELEDİYESİ MEŞRAN TESİSLERİ ÖNÜ HALİT CEVRİ ASLANGİL MAH. 1 SOK. ÜZERİ
24.09.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( FUAT SAKA )BATIKENT VEDAT DALOKAY PARKI
30.09.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIELMADAĞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ ÖNÜ
1.10.2022- CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( DERYA BEDAVACI )ELMADAĞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ ÖNÜ
1.10.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( YAŞAR)ÜMİTKÖY ARCADİUM OTOPARKI
7.10.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASINALLIHAN CUMHURİYET MEYDANI
8.10.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( OĞUZ AKSAÇ)NALLIHAN CUMHURİYET MEYDANI
8.10.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( HÜSEYİN KÂĞIT )SİNCAN HARİKALAR DİYARI
14.10.2022 – CUMAPANAYIR + KENT ORKESTRASIKAHRAMANKAZAN SALI PAZARI YERİ
15.10.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( MUSTAFA ÖZARSLAN)KAHRAMANKAZAN SALI PAZARI YERİ
15.10.2022 – CUMARTESİPANAYIR + KONSER ( GRUP YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ )ANITPARK
 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.