Başkent Kültür Yolu Festivali Ankara’ya değer katacak

Bu haber 13 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve beraberindeki heyet, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a bakanlık makamında ziyarette bulundu. Ziyarette, ilkbaharda Ankara’da gerçekleştirilecek Başkent Kültür Yolu Festivali’nin detayları ele alındı.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, beraberinde Ankara Kulübü Derneği Genel Başkan Yardımcıları; Ömer Ağa Kurt, Yakup Odabaşı, YKÜ Gürcan Maden, Seymen Divanı Üyesi Turhan Temur ve Müze Sorumlusu A. Dilan Gündoğan ile birlikte, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a bakanlık makamında ziyarette bulundu.

Görüşmede, 28 Mayıs-12 Haziran 2022’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca gerçekleştirilecek ve tüm dünyadan dizi ve film yapımcılarının iştirak edeceği, kentin tarihi açık-kapalı mekanları, sokakları ve müzelerinin müziğin, kültür ve sanatın coşkusuyla dolacağı, bu anlamda kentin her imkanını kullanan ve Başkent’in sesini uluslararası anlamda dünyaya duyuracak Başkent Kültür Yolu Festivali’nin detayları konuşuldu.

Festival süresince Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin yoğun katılımla Seymen oyunları sergilemeleri ve Seymenlik – Bacıerenlik üzerine panellerin düzenlenmesi üzerine işbirliği konularında görüş alışverişi yapıldı. Ayrıca görüşmede Ankaralılık ve Ankara kültürünün dünyaya doğru şekliyle tanıtılabilmesi için yapılabilecek etkinlikler ve projelerle ilgili kriterler ele alındı.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a, Ankara Kulübü Derneği bünyesinde gerçekleşen; 5 – 13 Ekim Başkent Ankara Haftası Etkinlikleri, Ankara Kent Kültürü Müzesi, Ankara Kütüphanesi projeleri ile Saya Gezmeleri ve Seymen – Bacıeren Tezeneleri projesiyle ilgili bilgi aktarımında bulundu.

Görüşmenin sonunda Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan tarafından Bakan Yardımcısı Yavuz’a, ziyaretin anısına Seymen Plaketi’nin yanı sıra Ankara Kulübü tarafından Bala Köseli Köyü’nde gerçekleştirilecek geleneksel “Saya Gezmesi” ile Ankara Kulübü projesi olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca desteklenen “Seymen ve Bacıeren Tezeneleri-Oyunları Projesi Kapanış Töreni”  davetiyeleri takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.