Başkan Yıldızkaya’dan İlçe Gündemine Dair Değerlendirmeler

Bu haber 14 Haziran 2019 saat 10:25 'de eklendi.

Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya Polatlı gündeminde olan ve vatandaşlar tarafından merak edilen belediye çalışmaları ve projeleri hakkında kamuoyunu bilgilendirme amaçlı basın açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı belediyesinin 2019 yılı projeleri ve büyükşehir meclis üyeleri ile Polatlı hakkında yaptıkları toplantı hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde belediye meclisi birinci birleşiminde yaptığı konuşmada mecliste grubu olan bütün üyeler için; “ burada herkes iktidar o yüzden kimse topu taca atamaz” diye konuşmuş ve meclis üyelerinin Polatlı için yapacakları çalışmalar hakkında görüş alış verişi yapmak üzere toplantı organize edeceğinin ifade etmişti. Meclis sonrası Büyükşehir meclis üyelerinin tamamı ile toplantı yapan Başkan Yıldızkaya öncelikli soruların belirlendiğinin ve yapılması gerekenleri değerlendirdikleri toplantı hakkında açıklamalarda bulundu.

ŞEHRİN SORUNLARI ÇÖZÜMÜNDE BÜYÜKŞEHİRİN BÜYÜK ÖNEMİ VAR

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya: “Polatlı’mızdan ben dahil 7 büyükşehir belediye meclis üyemiz var. Bunlar Polatlı Belediyesindeki bütün grupların mensupları. 3 MHP, 2 Ak Parti, 1 CHP, 1 İyi parti li büyükşehir meclis üyelerimiz var. Şehrin sorunları çözümünde büyükşehirin büyük önemi var. Birçok yetki ve sorumluluk Büyükşehir belediyesinde. Bu taleplerin bireysel olarak değil kurumsal olarak büyükşehir ya da iktidarın bakanlıklarına iletilmesi için benim davetimle bir toplantı tertipledik. Tüm meclis üyelerimiz toplantıya iştirak ettiler.  Şehrin önemli acil konuları 2 saatlik bir toplantı ile gündeme taşıdık, başlıklarımızı belirledik bununla ilgili rapor hazırlıyoruz. Bunları en kısa sürede büyükşehir nezdinde gündeme getirerek önergeler vererek çözümünü talep edeceğiz. Önergeleri MHP ya da sadece Ak parti grubu olarak değil bütün grupların yani Polatlı Belediyesinin 7 büyükşehir belediye meclis üyeleri ortak önergesi ile büyükşehir belediyesine vermeyi oraya yekvücut olduğumuzu göstermeyi planlıyoruz. İnşallah bu toplantılarımızı sık sık yaparak hem koordinasyonumuzu sağlayacağız hem de bütün siyaset erbabı bu işin içinde hak sahibi pay sahibi olacak.”

POLATLI’NIN ACİL SORUNU TRAFİK

“ Toplantıda acil sorun olarak ilk sırada trafik olarak belirledik. Ring hattının acilen çözülmesi gerektiğini, ben seçim döneminde de çok fazla karşılaştım vatandaşlarımızla. Hastane ve ring hattı konusu gündeme getirilmesini, daha önce Polatlı Belediyesi’nin uyguladığı ama vazgeçtiği bazı cadde ve sokakların süreli otopark olarak kullanılması gibi yeni otopark ihtiyacının karşılanması gibi, yeni terminal binamızın yapılması gerektiği, malumunuz onu da hastanenin karşısında bir yer ayırıyoruz; onu da şimdiden gündeme getirerek ön bilgi vermeyi planlıyoruz. Önceliğimiz trafik oldu, daha sonra kırsal kalkınma konularını büyükşehir nezdinde takip etmeyi planlıyoruz. Çünkü Polatlı Ankara’da ki en önemli tarımsal potansiyele sahip ilçe. Dolayısıyla büyükşehirinde bu tür çalışmalarında Polatlı’nın daha öncelikli olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunları periyodik olarak önce sayın başkana bu konuyla alakalı bir dosya sunacağız, ondan sonrada büyükşehir belediye meclisinde bunu bir takvim içerisinde önergeler vererek yapılmasını sağlamayı planlıyoruz” dedi.

ANİDEN ARTAN RAKAMLAR SEBEBİYLE MÜTEAHHİTİN BELEDİYE BİNASINI YAPMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR

Belediye hizmet binası, gençlik merkezi ve devam etmekte olan hizmetler ile ilgi süreç nedir: “ Tabi şu anda, kamuoyu şunu çok iyi bilmeli ki inşallah bu yıl içerisinde gençlik merkezi ve otoparkı bitiriyoruz.  Üçpınar mahallemizdeki kır düğün salonunu da bitirdik. Çevre düzenlemesi yapılıyor şu anda. Ama Polatlı Belediyesi binamızda mütehatimiz zorlanıyor. Bunun gerekçesi de şu, zaten kendisi tasviye amaçlı talepte bulundu. Biz anahtar teslim ihale yapmıştık, bir önceki yıl. Tabi geçen yılki ekonomik daralma fiyatlar afaki derecede arttı. Dolayısıyla müteahitin bizden almış olduğu ihale bedeli ile bu inşaatı tamamlaması mümkün gözükmüyor. Bizde yasal anlamda kendilerine fiyat farkı ödeyemeyeceğimizden Çevre ve Şehircilik Bakanlığının genelgesi yönünde kendisine tasviye amaçlı başvuruda bulunduk. Bakanlık bunu kabul ederse, bu inşaat bu aşamada tasfiye edilebilir. Bir an önce tekrar ihale yapılarak bunu bitireceğiz. Tabi ki Polatlı Belediye Binası bizim en büyük projemiz. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde bunu tamamlamayı planlıyoruz. Ama hukuki bir gerekçe var ortada. Yani aniden artan rakamlar sebebiyle müteahhitin bunu yapması mümkün görünmüyor. Kim olursa olsun demiri 4 bin TL’den alıp inşaata kullanıyor. Bizden 2 bin 300 TL haak ediş alıyor. Yani öngörülemeyen bir ekonomik dalgalanma var. O da yasal hakkını kullanıyor şu anda.”

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.