BAŞKAN YILDIZKAYA SON NOKTAYI KOYDU!

Bu haber 04 Temmuz 2022 saat 10:44 'de eklendi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, kamoyunda sıkça tartışma konusu olan, Polatlı Belediye Meclisinde de sıkça karşılıklı yanıtların verildiği 5 binlik imar planı düzenlemesinde Polatlı Belediyesi’nin mi yoksa Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mi yetkili olduğu konusuna Polatlı Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk toplantısında son noktayı koydu. Başkan Yıldızkaya, meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin Görev ve Sorumlulukları 7. Maddesinin b fıkrasını okuttu.

BAŞKAN YILDIZKAYA KONUYLA İLGİLİ KANUN HÜKMÜNÜ OKUTTU

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Kamuoyunda çok sıkça tartıştığımız karşılıklı cevaplar verdiğimiz bu konudaki kanun hükmünü okutmak istiyorum” sözleriyle Polatlı Belediye Meclisi Katibi Seda Aşıbol’a Büyükşehir Belediyesi’nin Görev ve Sorumlulukları 7. Maddesinin b fıkrasını okuttu. İlgili madde şu şekilde; “Çevre düzeni planına uygun olmak kaydıyla, büyükşehir belediye sınırları içinde 1/5.000 ile 1/25.000 arasındaki her ölçekte nazım imar planını yapmak, yaptırmak ve onaylayarak uygulamak; büyükşehir içindeki belediyelerin nazım plana uygun olarak hazırlayacakları uygulama imar planlarını, bu planlarda yapılacak değişiklikleri, parselasyon planlarını ve imar ıslah planlarını aynen veya değiştirerek onaylamak ve uygulanmasını denetlemek; nazım imar planının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde uygulama imar planını ve parselasyon planlarını yapmak ilçe belediyelerinin uygulama imar planlarını ve parselasyon planlarını yapmak veya yaptırmak büyükşehir belediyesinin yetkisindedir.”

YILDIZKAYA: BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ DUYSUN

Konun açıklığa kavuştuğunu düşündüğünü ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, anlaşılmayan bir şey kalmaması için kamuoyuna sunduklarını söyledi. Başkan Yıldızkaya, “Sürekli5 binliği ilçe mi yapar büyükşehir mi yapar anlaşılmayan bir şey kalmasın diye basın aracılığıyla kamuoyuna duyuruyorum. Bütün vatandaşlarımız duysun. Bilemeyen meclis üyelerimiz var onlarda duymuş olsun.” ifadelerini kullandı.

İLÇE BAŞKANINIZ SİZİ YALANCI ÇIKARTIYOR!

Yapımı tamamlanmayan Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi ile ilgili CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’nın “herhalde paraları yokta bize devrettiler” sözlerini kınadığını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CHP Polatlı Belediye Meclis Üyelerine dönerek, “Sizi yalancı çıkartıyor ilçe başkanınız, veya doğruyu söylemiyor” dedi. Başkan Yıldızkaya, “Büyükşehir Belediyesine tahsis ettiğimiz Kültür Merkezi var. Bunun talebini siz yaptınız. Bunu büyükşehire tahsis edin bizde yapalım dediniz. Bizde bunu tahsis ettik. Ama sayın İlçe Başkanınız vermiş olduğu bir mülakatta herhalde paraları yokta bize devrettiler diyor. Bunu buradan kınadığımı belirtmek istiyorum. Sizi yalancı çıkartıyor ilçe başkanınız, veya doğruyu söylemiyor.” dedi. CHP Polatlı Belediye Meclis Üyeleri ise dil sürçmesi olduğunu söyledi. Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi, CHP Meclis Üyelerinin talebi üzerine tamamlanması için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.