Başkan Yıldızkaya, CHP’yi Polatlı halkına şikayet etti

Bu haber 03 Eylül 2020 saat 8:39 'de eklendi.

  Polatlı Belediye Meclisi’nde Polatlı Belediyesi’nin yeni logosuna ilişkin anket oylaması sonuçlarının ardından logo seçimi meclisin oylamasına sunuldu. AK Partili 3 belediye meclis üyesinin olmaması sebebiyle CHP’nin ret oyu vermesinin ardından yeni logo seçimine “hayır” dendi ve eski logoyla devam edilmesi kararı alındı. Oylamaya ret oyu verilmesinin ardından ise Polatklı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CHP’yi eleştirdi. Başkan Yıldızkaya ayrıca AK Partili 3 meclis üyesinin önemli olan bir oylamaya katılmamasının da düşündürücü olduğunu söyledi. Halk oylamasının gayet şeffaf bir şekilde yapıldığını söyleyen Başkan Yıldızkaya açıklamasının devamında; “Burada bu değişimin önünde engel oluyorsunuz. Çünkü bu logonun bizim dönemimizde değiştirilmesinden rahatsız oluyorsunuz. Sırf bunun için red veriyorsunuz. Buradan CHP Grubu’nu halkımıza şikayet ediyorum. Bunun adı halk bilmez, biz biliriz demektir. 12 gün boyunca oy kullanan hemşehrilerimize siz bu işi bilmezsiniz, biz biliriz diyorsunuz. Halka tepeden bakan zihniyet işte budur. Hep bundan eleştiriliyorsunuz. Bunun adı halkın iradesini hiçe saymaktır, halka saygı duymamaktır. Halk kendisine saygı duymayana, saygı duyar mı? Gelip hepiniz oy kullandınız. Peki bütün CHP Grubu’nun oy verdiği logo seçilseydi ne yapacaktık. İlçe Başkanınız, Eski Belediye Meclis Üyeleriniz hatta Eski Belediye Başkanınız geldi oy kullandı. Darbeyle gelmiş bir Belediye Başkanı’nın yaptırdığı bir logoyu, halkın iradesiyle gelmiş bir Belediye Başkanı değiştirmek istiyor. Konu bu kadar açık. Halkın kararından sonra; siz evet deseniz ne olur, demeseniz ne olur. Gayet şeffaf bir halk oylaması yapıldı. Biz itham ettiğiniz gibi kimseyi yönlendirmiş, adam taşımış falan da değiliz. Yapmış olsak 20 Bin oy kullanılırdı. Siz akın akın sandığa adam yönlendirdiniz. İşte sonuç %14. O kadar işte. Biz halkımıza sorduk. Halkın kanaatine evet, hayır demek sizin işiniz. Biz halka saygı duyanlardanız. Halkın iradesine boyun eğenlerdeniz. Takdir sizin.” Cümlelerine yer verdi. 


YILDIZKAYA: AK PARTİ SIRALARININ EKSİK OLMASI SORU İŞARETİ 

Ak Parti Grubu’ndan meclise katılmayan üyeleri eleştiren Başkan Yıldızkaya; “Bakın Ak Parti Grubu’na da sesleniyorum. Neden bugün üç dört arkadaşımız eksik, o da ayrı bir soru işaretidir. Böyle bir çalışmayı Yakup Bey’de başlatmış. Hazırlık yaptırmış. Fakat kamuoyuna taşınmamış, gündeme getirilmemiş.” dedi. 

CHP’Lİ ŞIRACI: DÜN ÖĞLEN KAÇ OY KULLANILDI

 Başkan Yıldızkaya’nın açıklamaları sonrası söz isteyerek kürsüye gene CHP Belediye Meclis Üyesi İhsan Şıracı; “Belediye Başkanımızdan böyle talihsiz açıklamalar, böyle suçlamalar beklemiyordum. Şahıslarımıza ayrı ayrı; AKP Grubu’na sizin Başkanınızda böyle çalışma yapmıştı, dört arkadaş neden gelmediler gibi açıklamalar yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerine ve kurumsal kimliğine hakaretamiz ifadelerde bulunuldu. Grup olarak kararımızı kibarca ifade ettik. Şu ima bile çok çirkin. Mersin Belediyesi değiştiriyor da, biz neden değiştiremiyoruz. Evet oylamayı bende inceledim. %61 civarında 3 numaralı logoya oy çıkmış. Sayın Başkan bizleri halk düşmanı, halkın karşınındaki güruh olarak suçlarken; aynı oylamada %15 1 numaralı logoya oy kullanan vatandaşın kararını hiçe sayan Sayın Başkan’ın kendisidir. Bizler 1 numaralı logonun devamını düşünen halkımızın temsilcileri olarak oy kullanıyoruz. Bu da bizim en doğal hakkımızdır. Sayın Başkan’a sormak isterim 4447 oyun kaç adeti dün öğleden sonra kullanıldı. Sokaktaki insanlara zorla oy kullanın demenin manası var mıydı? İstediğiniz kadar çabalayın kullanılan oy ortada. Bizi halka şikayet edeceğinizi söylediniz. Biz halka hangi sebeple oy kullandığımızın, neden reddettiğimizin sebeplerini açıklamayı biliriz. Sonuçlarının neler getireceğini bilerek oy kullanıyoruz.” İfadelerine yer verdi. 

YILDIZKAYA: İHSAN BEY’E GÜN GÜN RAKAMLARI VERİN HER ZAMANKİ GİBİ MAHÇUP OLSUN

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CHP’li Şıracı’nın iddialarını cevapladığı konuşmasında; “Ben hiçbir cümlemde, hiçbir sözümde CHP seçmenini hedef almadım. Asla almam. Ben iyi bilirim ki CHP içinde de bizim kadar milliyetçi, vatansever arkadaşlarımız var. Her bir hemşehrimiz gibi CHP’li seçmenler de başımızın tacıdır. Sorun CHP’yi yönetenlerde yani sizlerdedir. Dün öğleden sonra oy kullanan vatandaşlarımızın hepsinin kaydı var. Saat saat, gün gün dijital ortamda kayıt tutuldu. Arkadaşlarımızdan tüm bu bilgileri İhsan Bey’le paylaşmalarını istiyorum. İhsan Bey’e gün gün sayıları verin, her zamanki gibi mahçup olsun. Mesele oy sayısı değildi. İstesek günlerce oylama yapardık. Mesele iradenin ortaya yansıyıp, yansımadığına bakmaktı. Biz halka sorduk. Ben halka sormadan yapan Belediyelerin örneklerini verdim. Söylediklerimin hepsinin arkasındayım. Hepsi doğru şeyler. Neden CHP’li seçmenlerimize suizanda bulunayım. Asla böyle bir şey yok. Tekrar söylüyorum; takdir sizlerindir. Yanlış olmakla beraber iradenize saygı duyarız. Halkın kararı karşısında sizin kararınızın benim nezdimde bir anlamı yok.” Şeklinde konuştu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.