Başkan Yavaş verdiği sözü tuttu, Polatlı Asfalt Plent tesisi açıldı !

Bu haber 20 Temmuz 2020 saat 8:12 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki en ciddi sorunların başında gelen yol yapım, asfalt ve bakım onarım sıkıntılarını aşmak için harekete geçti. 5 yıl önce Büyükşehir Yasası ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Polatlı asfalt plent tesisi, uzun süredir bakımsız ve yaşanan arızaların giderilmemesi sebebiyle atıl halde duruyordu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş en ciddi sorunların başında gelen su ve yol konusunda harekete geçti. İlk olarak içme suyu ve su altyapısı konusunda tüm çalışmaları başlatan Başkan Yavaş, Büyükşehir Meclisi’nde ilçe belediye başkanlarının yol ve asfalt konusundaki taleplerinin üzerine hareket geçerek Polatlı asfalt plent tesisinin açılması için talimat verdi.

ASFALT ÜRETİM DENEMELERİ BAŞLADI

Büyükşehir ekipleri meclis toplantısının hemen ardından plent tesisindeki arızaları giderdi ve Cumartesi gününden itibaren tesis faaliyete açılarak asfalt üretimi için denemeler başladı. Birkaç gün içinde sıcak asfalt üretimine başlayacak olan Polatlı asfalt Plent tesisi sayesinde sadece Polatlı değil 10’nun üzerinde ilçeye ve çevre bölgelere sıcak asfalt verebilecek.

BAŞKAN YAVAŞ VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara merkez ve ilçelerinde yaşanan sorunların yerinde tespit edilerek, çözümü için hantal bürokrasinin devre dışı bırakılarak, sorunların çözümünde hızlı ve etkili bir yönetim anlayışı izleyeceklerine dair sistemi teker teker Büyükşehir Belediyesi işleyişinde devreye sokuyor. 25 ilçenin tamamında en önemli sorunların başında gelen yol ve asfalt sıkıntısının giderilmesi için harekete geçen Başkan Yavaş, Polatlı’da bulunan asfalt plent tesisinin açılması için talimat verdi ve Cumartesi gününden bu yana tesiste sıcak asfalt üretiminin denemeleri başladı ve ilk asfaltlar yola çıktı. Sadece Polatlı değil, 10’unun üzerinde Ankara ilçesi ve bölgenin pek çok noktasına sıcak asfalt sağlayabilecek, üretim kapasitesi ile bölgenin en önemli asfalt plent tesisi olan Polatlı tesisinin üretime başlamasıyla birlikte yaşanan yol yapım, bakım ve onarım, asfaltlama çalışmaları da başlayacak.

ÖNCE İÇME SUYU SONRA ASFALT, SÖZLER BİR BİR TUTULUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yönetimde geçirdiği 15 ayı verimli ve etkili bir biçimde kullanarak, Ankara merkez sorunlarının yanı sıra 25 taşra ilçesininde sıkıntılarının giderilmesi noktasında büyük gayret sarf ediyor. İçme suyu ile ilgili sıkıntının ve siyasi polemiklerin ardından ASKİ projeleri ile Polatlı başta olmak üzere 12 ilçenin içme suyu problemleri ortadan kalkmış olacak ve 1 yıl içinde içilebilir suyun dışında, asbestli borularda değişecek. Su sıkıntılarıın ardından ise Başkan Yavaş yine en çok problemin yaşandığı yol sıkıntılarına ağırlık verdi. Polatlı asfalt plentin açılması bu anlamda çevre ilçelerin tamamına sıcak asfalt verilebilecek olmasıyla sıkıntıların çözümü için kilit rolündeydi ve sonunda açıldı. Haber/ BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.