BAŞKAN YAVAŞ İLE TAŞRA İLÇELER ARTIK DAHA ÇOK ÖNEMSENİYOR!

Bu haber 08 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara’nın coğrafi yapısından, sosyal varlığına, tarımsal üretimin çeşitliliğinden, arazinin verimliliğine ve potansiyeline kadar her açıdan iyi bilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kısa sürede kolları sıvadı. Göreve gleir gelmez tarımsal üretimi artırmak, yerli üreticiyi mutlu etmek, üretime dahil etmenin yanında Başkent’in tarımsal potansiyelini artırarak, ülke tarımına da evmi kazandıran projeleri sayesinde özellikle taşra ilçelerdeki çiftçilerin üretime ve ürünlerinden para kazanmaya yönelik çalışmalara dahil olmasıyla birlikte Büyükşehir tarım politikaları da büyük beğeni kazanmaya başladı.

YERLİ ÜRETİM YEREL KALKINMA!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin rutin hizmetlerinin devam etririlmesinin yanında, insana dokunan, insan odaklı hizmet anlayışının yanı sıra pek çok taşra ilçenin kronikleşmiş sorunlarının çözümü içinde devreye girerek, çözüme dair kalıcı çalışmalar yapıyor. Polatlı’nın içme suyu projesi, Nallıhan”‘ın su sorunu gibi uzun yıllardır süre gelen en önemli sorunlara doğrudan ve kalıcı çözümler üreten, bu çözümleri üretirken de kimi zaman mecliste çoğunluğu elinde bulunduran muhalefetin tüm karşı çıkma taleplerine rağmen çözüme odaklanarak siyaset üstü bir tavırla sorunların çözümüne kavuşması için Ankara’yı baştan aşağı işe dahil ediyor.

TAŞRA İLÇELER ARTIK ÖNEMSENİYOR!

Uzun yıllar Polatlı başta olmak üzere Büyükşehir Yasası’nın çıktığı günden bugüne kadar neredeyse çivi çakılmayan ama mitinglerde iftar sofralarında yada parti ziyaretlerinde yeni stadyumdan, şeker fabrikasına, soğan işleme tesisinden pek çok projenin vaat edilmesine karşın yapılmadığı dönemlerde tüm ilçeler içinde durum farklı değildi. Ancak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte taşra ilçeler yapılan projelerin vaatten çok hayata geçirildiği, kronik sorunların üzerine gidilerek sonlandırıydığı, tarımdan, sosyal hayata kadar pek çok hizmetin birebir ankara merkezden farklı olmadan ulaştığı bir yönetim anlayışıyla, ilçeler artık hak ettiği derece de önemseniyor.

YAVAŞ: TARIM YAPILAN ALANLARDA MUTLULUK VAR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesi yaptıkları incelemelerde Ankara’nın toplam arazisinin sadece yüzde 97’sinin boş olduğunu belirlediklerini ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu yüzde 97’nin de yüzde 50’sinden fazlası tarıma uygun. Bunu gördükten sonra projelerimiz de buna göre şekillendi. Ankara için projeleri ortaya çıkarırken en iyi bildikleri işten başlamak lazımdı. Ankara’da tarım vardı. Yeni bir şey icat etmeye, üretmeye gerek yoktu. İnsanları tarıma yönlendirmeye gerek vardı. Bu arada Ankara, yılda 500 milyon dolar gibi büyük rakamlara Alman çiftçisinden ağaç alıyordu. Biz Alman Hans’ını George’unu zengin etmeyeceğiz, Ankara halkını zengin edeceğiz dedik. Rakiplerim Mansur Yavaş’ın projesi yok dedi. Ben hep şunu söyledim. Benim çok çok önemli projem var, Ankaralı üreticiyi zengin etmek. İş başına gelir gelmez tarımsal faaliyetlere başladık.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.