Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Milletvekili Umut Akdoğan ile birlikte Yenimahalle Belediyesi'nin Yaz Okulları Kapanış Şenliği'ne katılım sağladı. Başkan Yaşar, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaşar, "Ankara Milletvekilimiz Sn. Umut Akdoğan’la birlikte, Yenimahalle Belediyesi Yaz Okulları Kapanış Şenliği’ne katıldık. Yenimahalle Belediyesi olarak sporun gücüne inanıyor, gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı bir gelecek için spor yapmalarını teşvik ediyoruz. Bu yaz döneminde, Yenimahalle Belediyesi olarak spor kulübümüzde ve havuzlarımızda 10 farklı branşta 3000 çocuğumuza spor yapma fırsatı sunduk. Çocuklarımızın enerjisi, tutkusu ve azmi geleceğe olan umudumuzu daha da pekiştiriyor. Sporun disiplini ve takım ruhunun da, çocuklsrımızın yaşamlarının her alanına olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum." paylaşımında bulundu.

Umut Akdoğan kimdir?

1986 yılında Ankara Yenimahalle'de doğdu. Umut Akdoğan, 37 yaşındadır

Kurucusu olduğu Akademi Hukuk bürosunda Ankara Barosu üyesi olarak avukatlık yaptı.

1999 seçimlerinde Abdi İpekçi Parkı'nda düzenlenen mitingde bildiri dağıtımıyla başlayan siyasi hayatı, 2002 seçimleri öncesinde Yenimahalle'deki seçim bürosunda çalışmalarına devam etti.
2008 yılında Türkiye'nin ilk siyasi gönüllülük projesi olan "Genç Ankara Gönüllüleri"nin kurucularındandır. Liderliğini yaptığı organizasyonla 2009 yerel seçim kampanyasında aktif rol oynamıştır.

CHP gençlik kolları merkez konsey üyeleri,
CHP Gençlik Kolları Genel Saymanı
CHP Gençlik Kolları Genel Sekreterliği
CHP Gençlik Kolları'nın seçimlerden ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısıdır.

YENİMEK öğrencileri ile öğretmenler açılış toplantısında buluştu YENİMEK öğrencileri ile öğretmenler açılış toplantısında buluştu

Bu, CHP Parti Okulu'nun kuruluşuna ilişkin ilk brifinglerden biridir. 2011 seçimleri öncesinde Bölge Eğitim Koordinatörü olarak görev yaptı. Ülkemizin birçok ilinde güvenlik, siyasal iletişim ve parti programı programları yeşildir.

2011 yılında Kojenerasyon Düzenleme Komisyonuna katıldı.

2012 yılında 26 yaşındayken CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda partinin üst karar organı olan parti meclisine seçildi.

24 Haziran 2018 seçimlerinde Ankara 3. ilçe milletvekili adayı oldu.

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde cumhurbaşkanının atanmasıyla "Ankara İl Seçim Koordinasyon Kurulu" üyesi oldu.

Türkiye'deki siyasi olaylardan biri olan Ankara Çubuk'ta Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik düzenlenen linç girişimiyle ilgili soruşturma komisyonuna katıldı.

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan 37. CHP Olağan Kongresinde CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.
"Jeunes Espoirs" adlı münazara programı hazırlanarak özel bir ulusal televizyon kanalında sunuldu.Birçok üniversitede avukatlık kariyerinin bir parçası olarak, bir hukuk bürosunun başarılı yönetimi, avukatın not defteri gibi toplantılarda hukuk dersleri verilmektedir. O evli ve iki çocuğu var.

HABER: ÖMER YILDIZCI