Haymana Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdikleri projelere bir yenisi daha ekledi. Jeotermal serada, atık termal sular değerlendirilerek, katkı maddesi, sinek ve ot ilacı kullanılmadan; 30 bin kök kırmızı kıvırcık, 70 bin kök yeşil kıvırcık, dereotu ve kuzu kulağı ile birlikte toplam 108 bin kök mahsul yetiştirildi.

baskan-turgut-seranin-ilk-urunlerini-dagitti (3)

Seranın ısıtma sisteminde atık termal suların kullanılması, ısıtma gideri maliyetlerini minimum seviyeye indirdi. Tesisin havuzlarında kullanılacak olan suyun yüzde 40’ı yağmur sularından kullanıldı. Jeotermal sera, bu özellikleri sayesinde Türkiye’de tek.

baskan-turgut-seranin-ilk-urunlerini-dagitti (4)

Jeotermal su kullanılarak topraksız tarımın yapıldığı seradan elde edilen ürünler, bizzat Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Peynir çeşitliliği ile tanınan şehrin derneğinden 'süt' vurgusu Peynir çeşitliliği ile tanınan şehrin derneğinden 'süt' vurgusu

baskan-turgut-seranin-ilk-urunlerini-dagitti (5)

Cuma Pazarı’nda gerçekleştirilen dağıtım etkinliğine, Haymanalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İzdihamın yaşandığı ürün dağıtımının sonunda Haymanalı vatandaşların yüzleri güldü.

baskan-turgut-seranin-ilk-urunlerini-dagitti (6)

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA