BAŞKAN TOPLU SON KEZ ADAY

Bu haber 28 Eylül 2022 saat 10:07 'de eklendi.

TOPLU: BORSAMIZI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, Cumartesi günü gerçekleştirilecek Polatlı Ticaret Borsası olağan genel kurulunda Borsa Meclisi ve üyelerin takdiri üzerine son kez aday olacağını açıkladı. Polatlı Ticaret Borsasının Türkiye’nin öncü borsası olduğunu ifade eden Başkan Toplu, Borsayı daha da ilerilere taşıyacak projeler üreteceklerini söyledi. Polatlı’ya yapılacak hizmetlerde her zaman taşın altına ellerini koyacaklarını belirten Yahya Toplu, “her zaman katkı vermeye hazırız” dedi.

MECLİSİMİZ VE ÜYELERİMİZİN TAKDİRİYLE

Borsa meclisi ve üyelerin takdiri ile son kez aday olduğunu söyleyen Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, “Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki Polatlı Ticaret Borsası üyeleri her bakımdan birlikteliğini her zaman sağlamış ve Polatlı Borsasını bu seviyeye getirmiştir. Türkiye genelinde ticaret kapasitesine sahip Borsanın bugünlere gelmesinde büyük katkı sağlayan tüccarlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumartesi günü bizim olağan seçimlerimiz var. Polatlı’mıza, Borsamıza hayırlı olmasını diliyorum. Sizde biliyorsunuz ki 4,5 yıl önceki bizim genel kurulumuzu takip etmiştiniz. O genel kuruldan sonra bir daha aday olmayacağımı ifade etmiştim. Yaş itibariyle ve uzun süredir yapıyorum. Bu üyelerin bu kadar güven telkin etmesinde artık birilerine yol vermemiz lazım, artık gençlerin çıkması gerektiğini düşündük ve aday değilim dedim. Öncelikle meclisten çıkan kararla benim 4 yıl daha devam etmemi istediler. İkinci de bizim borsamızdaki üyelerimizin büyük çoğunluğu yönetim kurulu görevimi yürütmemi benden istediler.” dedi.

SON KEZ BÜYÜK BİR HİZMET VEREREK DEVREDECEĞİZ

Son kez büyük bir hizmet vererek görevi devretmek istediğini söyleyen Toplu, “Bizim Polatlı Ticaret Borsası, Ticaret Odası veya diğer Ticaret Borsaları gibi değil biz üyelerimizle akşama kadar iç içeyiz. Ailemizden daha çok borsalarda üyeler ile görüşüyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde yok. Sabahtan akşama kadar fiyat rekabeti yapıp ondan sonra da arkadaş grubuna gidecek bana oy ver diyecek. İşte böyle erdemli bir toplumuz. Benim bir onur verici bir şeydi. Üyelerimin bana 33 yıl sonra yeniden görev vermeleri son derece sevindirici, son derece güven verici bir durum. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah 4 yıl daha iyi hizmetler getiririm. Aklımda daha iyi projeler var, üyelerimize dönük projeler var. Son kez büyük bir hizmet yaparak devredip gitmeyi arzuluyoruz.” ifadelerini kullandı.

4 YIL SONRA KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM

Bir dahaki dönemde meclis ve üyeler istese bile aday olmayacağını belirten Yahya Toplu, “4 yıl sonra meclisten çıksa bile tekrar aday olmayacağım. Her şeyi zamanında bırakmak lazım. Samimiyetimle söylüyorum. Bizler insanoğluyuz can taşıyoruz bu görev sürecini bitirip bitirmeyeceğimizi de bilmiyoruz. Ama hazırlayacağız, önünü de açacağız. Belki 2 yıl içinde gençleri disiplin kuruluna vs. alıp konuşacağım, bir birliktelik yaparak hazırlayacağız. Benim süremde uzun oldu. 1984 borsa kurulduğu zaman kurucu üyeler içerisindeydim. 39 yıldır buradayım. Başkanlık hesaplarsan 33-34 yıldır buradayım. Bunu bana tevdi eden üyelerime şükran borçluyum. Bu 4 yıllık görev süresi içinde nasıl yeni bir hizmet sunabilirim diye uğraşacağım.” dedi.

81 İL İÇERİSİNDE ÖNCÜ BORSAYIZ

Polatlı Ticaret Borsası’nın Türkiye geneli 81 il içerisinde öncü borsa olduğuna dikkat çeken Başkan Toplu, “Polatlı Ticaret Borsası bir ilçe borsası olmasına rağmen Türkiye genelinde 81 il içerisinde öncü borsadır. Bu duruma yönetimimle, çalışanlarımızla ve üyelerimizin uyum sağlayarak büyük katkı sağlamasıyla bugünlere getirdik. Bundan sonra da var olan tıkır tıkır çalışan bir borsa var. Her şey güzel oturalım diye bir şey yok. Mutlaka bir şey yaratacağız, mutlaka Polatlı borsasını bir adım daha ileri taşıyacağız. TOBB’un kurmuş olduğu tüm şirketlere ortağız. TÜRİB,’e ortağız, bizim lisanslı deponun dışında TOBB’un kurmuş olduğu lisanslı depoya en büyük hissedarız. Oranın ben yine yönetim kurulu başkanıyım. Bizim iddiamız şudur ki TÜRİB’e ortak olmak yetmiyor. Buradaki ürün elektronik senetlerini TÜRİB bünyesinde satmalıyız. Yerimiz hazır ilk hedefimiz budur. Biz lisanslı depoculukta şu anda Türkiye genelinde lisanslı depolarda 7-8 yerde yetkili sınıflandırma görevi yapıyoruz. Bunları daha da büyütüp, geliştirmek lazım.” dedi.

POLATLI’YA YAPILACAK HİZMETLERDE DE GERİ KALMAYACAĞIZ

Polatlı’ya yapılacak hiç bir hizmetten geri kalmayacaklarını sözlerine ekleyen Toplu, “Borsaya hizmet ederken Polatlı’ya yapılacak hizmetlerde de geri kalmayacağız. Bir tane ilçede Fen Lisesi kuruldu o da Polatlı. Şimdi başladırlar ilçelerde kurmaya. Üniversite yapımında da katkımız olacak. Defalarca ifade ettim eğer Polatlı’da üniversite yapılacaksa bir tane fakülte binasını hizmete açacak şekilde borsa olarak yapmaya hazırız. Eğitime her zaman katkı vermeye hazırız. Polatlı bir üniversite olmasını hak ediyor. Bir çok ilçede fakülteler açılmıştır veya yüksekokullar açılmıştır. Polatlı’nın hakkı olan, gelişimine, eğitimine büyük katkı sağlayacak olan bir üniversitenin yapılması bir elzemdir. Uzun süredir takip ettik askeri okullar gelecekti gelmedi, onlar gelmeli. Ve eğer il sayısı 100’e çıkacaksa Polatlı’nın da bunların içerisinde mutlaka yer alması gerektiğine inanıyorum. Bunun için üzerimize düşen ne gerekiyorsa siyasi görüşü kimin ne olursa olsun herkesle birlikte çalışmaya hazırız. Ben 33 yıldır buradayım herhangi bir siyasi partinin ön veya arka bahçesi olmadık, hepsine saygılıyız. Evet siyasi partiler bu ülke için önemlidir, bu ülkeyi idare etmeye çalışan partilerdir. Hepsine eşit mesafedeyiz. Kim iktidarda olursa olsun o iktidarda çalışırız. Yerelde de Türkiye genelinde de bunu yapmaya hazırız. Bizden dolayı kimsenin bir endişesi olmasın.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.