Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan Mansur Yavaş'ı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak tebrik etti.

Yaşar, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mansur Yavaş’ın önümüzdeki yerel seçim için açıkladığı adaylığının hayırlı olmasını diliyor, hemşerilerimizin teveccühüyle Ankaralıların huzur ve mutluluğu için büyük bir gayretle hep beraber çalışmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum" paylaşımında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı'nda düzenlenen etkinliklerde yaptığı açıklama ile gündeme bomba gibi düştü. 

Ankara Valisi'nden terör saldırısı yerinde inceleme Ankara Valisi'nden terör saldırısı yerinde inceleme

Yavaş, "Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam etmek istiyorum. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara'da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya hakkımız yok. Allah nasip ederse, sizler de bize destek olursanız, seçime girip inşallah bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum.Süreç devam ediyor henüz kesin bir şey yok ama eğer gerçekleşirse bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Hakça, adaletle ve yetim hakkını gözeterek, Ankara'yı hep birlikte bir 5 yıl daha yönetmeye var mısınız? Öğrencinin, çiftçinin, esnafın, emeklinin yanında olup, zorlu ekonomik koşullarda dayanışma ile kentimizi yönetmeye var mısınız? Sizlerle gurur duyuyorum. Burada yankılanan gür sesi herkesin duyduğuna yürekten inanıyorum. Ankara'yı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir hale hep birlikte getireceğiz." dedi.

HABER: ÖMER YILDIZCI