Adana'nın Ceyhan ilçesinin Belediye Başkanı Hülya Erdem, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sosyal medya hesabından kendisini ziyaret eden Hülya Erdem'e paylaşım yaparak teşekkür etti.

Fethi Yaşar, "Ceyhan Belediye Başkanımız Sn. Hülya Erdem’e ziyareti için teşekkür ediyor, bu vesileyle Adanalı vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı iletiyorum." paylaşımında bulundu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem kimdir?

Hülya Erdem 1968 yılında Ceyhan'da doğdu. Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu'na başlayan Erdem; Ortaöğrenimini Yaltır Kardeşler Ortaokulunda, ortaöğrenimini Ceyhan Ortaokulunda tamamladı. 1988 yılında memur olarak göreve başlayan Hülya Erdem; 21 yıl Ceyhan Kaymakamlığında idari memur olarak çalıştı. 1999 yılında Ceyhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na müdür olarak atanan Erdem; Çocuk ihtiyacı olan Ceyhanlı hemşehrileriyle 10 yıldır birayla ilgileniyor. Bir hayır hareketi olan yetim ve yetimlerin dileklerini karşılamak için oluşturulan Ceyhan Tut Elimi derneğinde gönüllü olarak çalıştı. Kızılay Ceyhan şubesiyle aktif olarak çalışan Erdem; Denetleme kurulu üyesiydi. 31 Mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyeliğine seçildi ve ardından sosyal işlerden sorumlu Ceyhan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ceyhan Belediye Meclisi'nin 6 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşen belediye başkanı seçiminde Ceyhan Belediye Başkanı seçildi. Şehrin sportif faaliyetlerine katılan Hülya Erdem; Ceyhan Spor Futbol Kulübü başkanıydı. Kulüp başkanlığı döneminde Ceyhan Spor'un yıllar sonra 3. Lig'e yükselmesinde büyük katkı sağladı. Ceyhan Belediyesi kadın basketbol takımının başarısı için çalıştı ve kulüp başkanlığı ile şehrin basketbolu için çalıştı. Ceyhan'ın ilk kadın belediye başkanı Hülya Erdem; Evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Günebakanlar'ın el emekleri bu hafta da görücüye çıktı Günebakanlar'ın el emekleri bu hafta da görücüye çıktı

HABER : ÖMER YILDIZCI