Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Disiplin Kurulu'nun, milli futbolcu Merih Demiral'ın Türkiye-Avusturya maçında attığı ikinci golden sonra "bozkurt işareti" yapması nedeniyle 2 maç ceza vermesini sert bir dille eleştirdi. Ayık, UEFA'nın bu kararını çifte standart olarak nitelendirerek kınadığını belirtti.

"CEVABI SAHADA VERİLECEK"

Başkan Ayık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, verilen cezanın çifte standartın bir örneği olduğunu ifade etti. Ayrıca, karar öncesinde baskı oluşturan Alman medyasına ve diğer takım futbolcularının sembol sevinçlerine sessiz kalan UEFA yönetimini kınadığını belirtti. Ayık, Hollanda maçında taraftarların tribünde, Türk takımının ise sahada cevabını vereceğini söyledi. Başkan Ayık paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Milli futbolcumuz Merih Demiral’ın gol sevincine UEFA’nın verdiği ceza çifte standardın ta kendisidir. Karar öncesinde baskı oluşturan Alman medyası ve diğer takım futbolcularının sembol sevinçlerine ses çıkaramayan UEFA yönetimini kınıyorum. Cevabı Hollanda maçında taraftarımız tribünde, takımımız sahada verecektir."

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri” Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri”

Başkan Ayık'tan Uefa Yönetimine Kınama Ceza Çifte Standart (1)


 

Kaynak: HABER MERKEZİ