BAŞARIMIZIN MİMARI KADINLARIMIZDIR

Bu haber 09 Ekim 2021 saat 5:00 'de eklendi.

İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu önderliğinde İYİ Parti Ankara İl Kadın Politikları Başkanı Sema Tantoğlu ve Ankara’nın tüm Kadın Politikları Başkanları Polatlı’da bir araya geldi. İYİ Parti Polatlı İlçe Kadın Politikaları Başkanı Sibel Ustacan’ın ev sahipliği yaptığı programa İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ve İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Muharrem Durukan’da katıldı. İYİ Parti heyeti Polatlı Anadolu Bacıları Kadın Kooperatifi, Duatepe ve Gordion’u da ziyaret etti. Ziyaretler sonrası genel bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

YANIKÖMEROĞLU: AMACIMIZ BİRİNCİ PARTİ OLMAK VE İKTİDARA GELMEKTİR

Yarın seçim varmışçasına çalıştıklarını söyleyen İYİ Parti Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu; “İl Başkanımız Yetkin Öztürk önderliğinde tüm ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Biz kurulduğumuz günden bu ya sürekli çalıştık. Seçimin ne zaman olacağının bir önemi yok. Biz yarın seçim varmışçasına çalışmaya devam ediyoruz. Kadın Politikaları olarak kadınlarımızın mücadele etmesi gereken konularda önce maalesef ülkemizin yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle yoksulluk geliyor. İkinci sırayı kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri alıyor. Sonrasında da kadın istihdamı. Genel başkanımızın önderliğinde oy oranlarımızı arttırıyoruz. Ankara’da yüzde 20’yi geçtik. Ankara’da tüm birimler olarak çok çalıştık ve bunun karşılığını görüyoruz. Amacımız birinci parti olmak ve iktidara gelmektir.” dedi.

ÖZTÜRK: İYİ PARTİ’NİN BAŞARISININ MİMARI KADINLARIMIZDIR

İYİ Parti’nin başarısında kadınların payının büyük olduğunu belirten İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk; “İYİ Parti ailesi olarak başta Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, yardımcıları, 25 ilçemizin kadın politikaları başkanlarımız, il kadın politikaları başkanımız Sema Tantoğlu başkanlığında bugün ilçemizi ziyaret ettiler. Polatlı benim doğduğum ve doyduğum şehir. O yüzden buradaki ziyaret benim için çok anlamlı. İlçe başkanmız Sibel hanım çok güzel bir program yapmış. Polatlı’da ve Türkiye’de çok ses getiren benimde çorbada tuzum bulunan Kadın Kooperatifini ziyaret edicez.arkasından da kuruluşun toprakları olan Duatepe’de, Basrikale’de mevzilerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 22 gün 22 gece Sakarya’nın kan aktığı bu topraklarda sizlere o dönemi anlatmaya çalışacağız. 5 bin yıllık Frig medeniyetinin başkenti olan Gordion Midas harabelerini sizlerle birlikte ziyaret edip son bir durum değerlendirmesiyle günü bitireceğiz. Ankara çalışmasının meyvesini toplamaya başladı. Bunun mimarı başta kadınlarımız, gençlerimizdir, ana kademe yöneticilerimizdir. 4. yılımız bitmek üzere gerçekten tarih yazan bir siyasi partiyiz. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş engelleme ve zorluklara rağmen bu aşamaya gelmek her babayiğidin harcı değil. Bunu kadın liderimiz Meral Akşener’e borçluyuz.” dedi.

USTACAN: İYİ BİR GELECEK SAĞLAMAK BİZİM GÖREVİMİZ

Çocuklara iyi bir gelecek sağlamaları gerektiğini ifade eden İYİ Parti Polatlı İlçe Kadın Politikaları Başkanı Sibel Ustacan; “Tarihin dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesinin geçtiği topraklar olan Polatlımızda sizleri misafir etmekten onur ve şeref duyarız, Polatlımıza hoşgeldiniz. İYİ Parti Polatlı İlçe Kadın Politikaları Başkanlığı olarak sizlerle birlikte çalışmalar yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Mevcut iktidarın yanlış politikaları yüzünden, ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde İYİ Parti kadınları olarak iktidara gelmek,ülkemize hizmet etmek için var gücümüzle çalışmak zorundayız. Çalışan çalışmayan tüm kadınların ortak sorunu mutfak. Mutfak yanıyor arkadaşlar,evde oturup bu durumu seyredemeyiz. Daha iyi şartlarda yaşamak bizimde hakkımız. Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak bizim görevimiz. Maalesef iktidar bunu gerçekleştiremiyor. Hemen hemen her alanda iktidarın politikaları iflas etmiş durumdayken,güzelim ülkemizin ellerimizin arasında kayıp gitmesine müsaade edemeyiz. Özellikle kadın cinayetlerinin kol gezdiği, adaletin olmadığı yerde kişi güvenliğinden söz edilemez. Kendini güvende hissedemeyen insan ise düşünemez,üretemez,çalışamaz. İYİ Parti olarak bizler; bu gidişata dur diyeceğiz. En yakın zamanda iktidara gelerek ülkemizi hakettiği duruma getireceğiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.