Yıldız Tilbe kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu ne? Yıldız Tilbe kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu ne?

Arka Sıradakiler, Aşk ve Gurur, Şöhret dizilerindeki oyunculuk performansı ile akıllara kazınan Barış Atay Mengüllüoğlu,aslen Arap kökenli ve 1981'de Almanya'da doğdu.Atay 1999 yılına kadar Antakya'da yaşadı. Çukurova Üniversitesi Biyoloji Bölümünde lisans eğitimi almaya başladı ancak tiyatroya olan düşkünlüğünden dolayı öğreniminin son yılında okulu bıraktı. İstanbul'a gitti, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitede lisans eğitimine başladı ve mezun oldu. 2011 yılında Kadir Has Üniversitesinde sinema ve televizyon alanında yüksek lisansa başladı.

Baris-Atay-kimdir, kaç yaşında, nereli-1

Sanat kariyeri

Mengüllüoğlu, Hacı ve Şöhret adlı dizilerde oynadı. Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteriyle dikkat çekti.Sonrasında Hayat Devam Ediyor ve Şubat dizilerinde rol aldı. Ayrıca Kabuk ve Zincirbozan, Güzel Günler Göreceğiz, Köpek, Eksik, Damat Koğuşu adlı filmlerde de rol aldı. Eksik ve Aden filmlerini yönetti.

Siyasi kariyeri

Atay,22 Kasım 2013'te Redhack soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alındı, üç gün sonra serbest bırakıldı.2018 Türkiye genel seçimleri için Halkların Demokratik Partisinden milletvekili adayı oldu.24 Haziran 2018 seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçildi.11 Ekim 2018 tarihinde Türkiye İşçi Partisine geçti.

Baris-Atay-kimdir, kaç yaşında, nereli

Saldırıya uğraması
Atay,Siirt'te 18 yaşındaki İpek Er'e tecavüz ederek intiharına neden olduğu iddia edilen Musa Orhan'ın tahliye edilmesi sonrasında 30 Ağustos 2020 günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız" dedi. Bakan Soylu ise aynı gün, "Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP'den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da Senden tam tecavüzcü olur... Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma..." diyerek yanıt verdi.Ertesi gün İstanbul, Kadıköy'de saat 01.30 sıralarında beş kişilik bir grup, Atay'a "vatan haini" diyerek saldırdı.Atay, olayın failinin kendisini hedef gösteren Soylu olduğunu iddia etti.Saldırganlardan üçü 2 Eylül 2020 tarihinde gözaltına alınarak tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi[9] fakat 25 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen ilk duruşmada tahliye edildi.