Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin (ADOB) değerli başkoreografı Almula Özlem, kısa bir süre önce yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek 46 yaşında hayatını kaybetti. Sanat dünyası, bu acı kaybın ardından derin bir üzüntüye boğuldu. Peki, Balerin Almula Özlem öldü mü neden öldü? Almula Özlem kimdir eşi ve çocukları kim?

Almula Özlem Kimdir?

1978 yılında Ankara'da doğan Almula Özlem, baleye olan tutkusunu küçük yaşlarda keşfetmiş ve 1985 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü çocuk balesi bölümünde misafir sanatçı olarak ilk adımlarını atmıştı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Ana Sanat Dalı'ndaki eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, Kanada'da Royal Winnipeg Bale Okulu'nda da eğitim görmüştü. 1998 yılında Devlet Opera ve Balesi'nde profesyonel kariyerine başlayan Özlem, Türkiye'yi birçok uluslararası platformda başarıyla temsil etmiş ve özellikle Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Bale Yarışması'nda önemli dereceler elde etmişti.

Balerin Almula Özlem öldü mü neden öldü?

Almula Özlem, kanser teşhisi konmasının ardından tedavi görmeye başlamış ancak hastalığına yenik düşerek 23 Mayıs 2024 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Sanat camiası ve sevenleri, Özlem'in vefatını büyük bir üzüntüyle karşılamıştır.

Ankara Devlet Opera ve Balesi, değerli sanatçısı Almula Özlem'i anmak için 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 13.00'te Opera Sahnesi'nde bir tören düzenleyecektir. Törenin ardından Özlem'in cenazesi, Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

Oyuncu Demet Ersoy neden öldü? Demet Ersoy kimdir kaç yaşında oynadığı dizi ve filmler? Oyuncu Demet Ersoy neden öldü? Demet Ersoy kimdir kaç yaşında oynadığı dizi ve filmler?

Almula Özlem, Türk bale sanatına yaptığı katkılar ve sanata olan tutkusuyla her zaman hatırlanacak ve Türk sanat tarihindeki yerini koruyacaktır

Editör: ÖMER YILDIZCI