Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran, sosyal medya hesabından ilçede yaptıkları asfalt çalışmasıyla ilgili bilgi verdi. Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran'ın Bala'yı geliştirmeye devam etmesi sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Başkan Buran'ın 4.5 yılda Bala'ya yaptıkları ile gelecek dönemde de tekrardan aday olacak mı diye Balalı vatandaşları merak ettiriyor.

Ahmet Buran, sosyal medya hesabından Beynam mahallesinde devam eden asfalt çalışmasını yerinde incelediğini söyledi.

Buran, "Beynam Mahallemizde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledik. Hemşehrilerimizin mahallemize asfalt hizmetimizden memnuniyetleri bizleri mutlu etti. Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." paylaşımını yaptı.

Ahmet Buran kimdir?

26 Ağustos 1967'de Ankara'nın Bala semtinde doğdu. İlköğrenimini Keçiören Ufuktepe'de, ortaöğrenimini Aydınlıkevler Ticaret Lisesi'nde ve lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı.

1992 yılında Ulusal İstatistik Enstitüsü'nde göreve başladı. 1997-2000 yılları arasında nüfus tespit müfettişliği, Keçiören Kaymakamlığı, Konya Yunak ve Çeltikçi İlçe Müşavirliği, Adıyaman, Rize, Bursa. 2001 yılında tarım sayımı çerçevesinde Afyon'un 10 ilçesinden sorumlu, Yalova ve ilçelerinden sorumlu olup ayrıca nüfus sayımı, bina sayımları, l TEFE sanayi, TÜFE sayımlarında teşkilat ve teşkilat çalışmalarını yürütmüştür. 45 il ve ilçede etüt denetimi

2002-2006 yılları arasında İstatistik Spor Kulübü Başkanlığı yaptı. 2003 yılında Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu çocuklara verildi. 2003 yılında SIS Eskişehir Bölge Müdürlüğü'ne Bölge Müdür Yardımcısı ve Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2004 yılında Eskişehir bölge müdürlüğünün açılması nedeniyle Kastamonu'da kurucu bölge müdürü olarak göreve başladı. 2005 yılında Ankara Atatürk öğrenci yurdu müdür yardımcısı oldu. 2007 yılında Tahsin Banguoğlu öğrenci yurdunun yurt müdürü olarak atanmıştır.

Yerli ve milli araç TOGG, Bala Belediyesi araç filosuna katıldı Yerli ve milli araç TOGG, Bala Belediyesi araç filosuna katıldı

Ahmet Buran, 2002 yılında Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kuruluna, 2008 yılında YURTKUR Spor Kulübü yönetim kuruluna seçildi. 2010-2011 yıllarında amatör ligde kibritçi olarak görev yaptı. 2011-2015 yılları arasında Balalılar Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı. Buran, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, YURTKUR Spor Kulübü Genel Sekreteri, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Denetleme Kurulu Üyeleri, TFF Yüksek Temsilcilik düzeyinde, Hokey Federasyonu eski üyesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. organizasyon.

Ahmet Buran evli ve 2 çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Ankara ili Bala ilçesi belediye başkan adayı oldu.

HABER: ÖMER YILDIZCI