Polatlı’nın izci gençlerine ikram Polatlı’nın izci gençlerine ikram

Mamak Belediyesi ekipleri yüzme havuzlarının tüm bakım, onarım işlemleri ve kimyasal analizlerini, otomasyon sistemlerinin kontrolünü ve denetimini yaparak, vatandaşların havuzları daha güvenli ve daha etkin bir şekilde kullanmaya devam edebilmesine imkân sundu.

Kış boyunca Başkentlilere hizmet veren Mamak Belediyesi, yüzme havuzları ve portatif yüzme havuzlarını temizlik, bakım ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yaz sezonuna hazır hale getirdi. Dört mevsim Başkentlilere hizmet veren Mamak Belediyesinin Türközü, Altıağaç ve Ekin Mahallelerinde hizmet veren yüzme havuzları ve portatif havuzlarda yaz sezonu bakım çalışmaları başladı. Kapsamlı bir genel bakımdan geçen havuzlarda, havuz içerisinde kullanılan kimyasallar nedeniyle hasar gören deforme olan fayanslar tamir edildi, derz dolgular yenilendi. Portatif havuzlar da temizlenerek, havuz etrafında çevre düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirildi. Havuzların hijyenini ve su dengesini sağlayan denge tankları, kum filtreleri ve filtrasyon sisteminin de bakımları yapıldı.

Mamak Yuzme Havuzu 3

YÜZME KURSLARI İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Sağlıklı koşullarda havuz kullanımı için tüm çalışmaları titizlikle yerine getirdiklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, vatandaşların yoğun olarak kullandığı havuzlarda sağlığa büyük önem verdiklerini belirterek, titizlikle çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

Mamak Belediyesinin Lalahan, Şafaktepe, Mutlu-Ege, Kartaltepe, Altınevler ve Durali Alıç Mahalleleri olmak üzere 6 mahallede hizmet veren portatif yüzme havuzlarında yüzme kursu eğitimleri başlıyor. 7-14 yaş aralığında çocukların eğitim alacağı kurslara başvurular, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Yüzme eğitimleri ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesi, özgüven ve yaşama sevinçlerinin artması, aynı zamanda bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Mamak Yuzme Havuzu 2

Kaynak: BÜLTEN